Jaką woda najlepsza do picia – mineralna, źródlana, a może kranówka?

Jaką woda najlepsza do picia - mineralna, źródlana, a może kranówka?

Jaką wodę pić? Lepiej jakąkolwiek niż żadną (oczywiście pomijając kałuże, wodę z rynny itd. Jeśli zainteresował Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej to bardzo się cieszę – zamieszczam krótki „ranking” dla wody od najbardziej wartościowej do tej najmniej wartościowej.

Pamiętaj, że każda woda oprócz destylowanej służy nawodnieniu i „myciu” Twojego ciała od środka, ale nie każda uzupełni Ci składniki mineralne – bo niektóre mają ich bardzo mało. Informację o tym jaką wodę trzymasz w ręce znajdziesz na opakowaniu.

1. Mineralna wysokozmineralizowana – szczególnie wartościowa jeśli jesteś osobą bardzo aktywną, masz dietę ubogą w wapń i magnez, oraz jeśli przyrządzasz sobie koktajle z warzyw i owoców (koktajl staje się wtedy jeszcze większą bombą witamin i minerałów).

2. Mineralna średniozmineralizowana – dobra na co dzień i jak to mówią do tańca i do różańca.

3. Woda źródlana i (uwaga trudne słowo: ex aequo – egzekwo) panna kraniczanka czyli woda z kranu woda z kranu jest tak samo wartościowa jak źródlana, a czasami ma nawet więcej składników mineralnych. Dlatego jeśli masz dobrą instalację wodną to nie kupuj bez sensu wody źródlanej bo wydasz na nią około 300 razy więcej niż na kranówkę. Możesz też zainwestować filtry do wody by mieć wodę jeszcze lepszej jakości.

4. Woda stołowa – woda źródlana zmieszana z wodą mineralną lub ze sztucznie dodanymi minerałami.

Tak czy siak pij na zdrowie i jeśli już płacisz za pita wodę, to traktuj te pieniądze jak inwestycje w swoje zdrowie. Nie kupuj bez sensu wody za kilka złotych, która ma jakość kranówki.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: kranówka, woda, woda źródlana

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up