Książki, czytaj na zdrowie

Książki, czytaj na zdrowie

Kocham książki. Uwielbiam ich zapach, faktury, treści, choć kiedyś od nich stroniłam. W szkole zarzucali nas nudnymi lekturami, nawet w bibliotece szkolnej były nudne „dyrdymały”.

Dopiero, kiedy zaczęłam mocno się rozwijać, uczyć się „na własną rękę”, jeździć na kursy, czytać „zakazane w szkole książki, np. o dramatach wojny, thrillery itd.” zauważyłam, że istnieje cały ocean książek, które są fantastyczne, a nie miałam o nich pojęcia.

Z książek nauczyłam się najwięcej w swoim życiu w temacie zdrowia, psychiki, relacji, badań i wszystkiego, czego tylko potrzebuję zgłębić. Wiele z nich jest w formie ćwiczeniowej, z niesamowicie ciekawymi przykładami. Dlatego między innymi w naszej „Rozszyfruj swoją krew” jest tyle praktycznych przykładów, bo chciałyśmy, żeby ta książka była takim praktycznym mini kursem.

W książkach znajduję inspirację i historie ludzi, którzy żyją na swoich zasadach i są namacalnym przykładem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Do tego co chwila wyskakują nowe doniesienia naukowe jak czytanie ma pozytywny wpływ na nasz mózg. Wspiera neuroplastyczność mózgu, ćwiczy pamięć i pozytywnie wpływa na hipokamp (związany z zapamiętywaniem i emocjami) zasób słownictwa, wpływa na kreatywność, uważność, może wpływać na obniżanie hormonów stresu, m.in. kortyzolu.

Niektóre badania wskazują, że u osób czytających znacznie zmniejsza się ryzyko choroby Alzhaimera. Tych korzyści jest nieskończenie wiele. Ja mam książki dosłownie wszędzie w domu, żeby zawsze coś móc chwycić w rękę. Traktuję czytanie książek jak hobby i niezwykle się dzięki nim rozwijam.

A Ty lubisz czytać? Jaka lektura ostatnio szczególnie Cię „uwiodła”?


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, książki, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up