Masz pod górkę? Brakuje Ci energii? Zastosuj nasze wskazówki!

Masz pod górkę? Brakuje Ci energii? Zastosuj nasze wskazówki!

Pomiędzy posiłkami i w ciągu dnia czujesz się jak kloc, który z ledwością może dotrwać do kolejnej kawy? Czujesz spadki energii. Trudno Ci się skupić?

To jedne z symptomów problemów z gospodarką glukozowo-insulinową w Twoim organizmie. Kiedy mamy odpowiednio stabilne stężenie glukozy we krwi, czujemy się bardziej zrównoważeni. Bez gwałtownych zjazdów jak na kolejce górskiej.

Każdego dnia i przy każdym posiłku możesz usprawniać te procesy w swoim ciele – korzystnie wypłyniesz na Ładunek Glikemiczny spożywanych posiłków, kiedy wprowadzisz zmiany.

Wskazówki, które warto zastosować

  • Tylko czyste napoje. Jak woda to woda, nie sok, nie smakowe napije, tylko „czyściocha”. Ogranicz słodzenie kawy, herbaty, zmniejszaj ilość dodawanego mleka. Przejdź na „czystą” stronę widmo/herbaciano/kawowej „mocy”.
  • Więcej dobrego błonnika. Pamiętaj o dodawaniu warzyw i owoców do swoich posiłków. Do każdego dodaj zawsze minimum porcję wielkości własnej pięści, aż dojdziesz do zapełnienia nimi połowy talerza.
  • Kupując pieczywo wymiarem te o niższym indeksie glikemicznym, na zakwasie, z ziarnami, z wyższą zawartością białka. Jeśli lubisz pieczywo i stanowi ono bazę Twoich posiłków, będzie to znacząca zmiana.
  • „Otul” węglowodany białkowo-tłuszczowym płaszczykiem. Pamiętaj o dodatku elementu białkowego i dobrego tłuszczu do posiłku. Pestki, orzechy, nasiona, masło orzechowe dobrej jakości, oliwa, oleje tłoczone mechanicznie i na zimno, awokado. Dodawanie „otulaczy węglowodanów” obniży skoki cukru i da sytość na dłużej.
  • Eliminuj podjadanie pomiędzy posiłkami oraz wieczorami. Staraj się jest konkretne posiłki, a pomiędzy nimi daj organizmowi „ odpocząć” od wiecznego mielenia czegoś.
  • W nocy zero jedzenia. Wprowadź sobie planowaną, postną przerwę pomiędzy posiłkami. Przykładowo od momentu, kiedy skończysz kolację, do śniadania nic już nie spożywaj i niech ta przerwa wynosi chociaż 10-12 godzin.
  • Nie pod kurek. Jedz tyle, by poczuć sytość, ale nie przejadaj się. Staraj się nasycać jedzeniem na 80-90%. Zostaw sobie lukę na nieco deficytu w

Zostaw sobie lukę na nieco deficytu w ciągu dnia. Zjedz o 1-3 „łyżki” mniej przy obiedzie i kolacji lub wybranym posiłku, po którym zazwyczaj czujesz się jak walec. Wprowadzaj te małe-wielkie zmiany i ciesz się coraz lepszą energią w ciągu dnia.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, zdrowe posiłki, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up