Nie masz czasu na gotowanie? Mamy dla Ciebie proste zasady jak zdrowo się odżywiać, gdy nie mamy dużo czasu

Nie masz czasu na gotowanie? Mamy dla Ciebie proste zasady jak zdrowo się odżywiać, gdy nie mamy dużo czasu

Brak czasu to dziś prawdziwa zmora zdrowej kuchni. Wpadamy w błędne koło. Nie mamy czasu na gotowanie, jemy byle co w pośpiechu. Wydajemy masę pieniędzy na szybkie przekąski, czy jedzenie na mieście, a przy tym tracimy zdrowie i energię.

Możesz sobie to ułatwić wprowadzając proste zasady.

  • Planuj z wyprzedzeniem jedzenie. Chociaż raz w tygodniu zrób choćby w głowie plan na posiłki. Pod to zrób większe zakupy, żeby codziennie nie tracić na nie czasu.
  • Gotuj na zapas, np. raz w tygodniu zrób wywar, część schowaj w słoiki i lodówki, możesz coś zamrozić. Na jego bazie możesz robić zupy, sosy, gotować na nim kasze, ryż i oczywiście „pomidorową z rosołu z wczoraj”.
  • Miej zawsze w zamrażarce coś gotowego, np. mrożonkę warzyw, zamarynowane mięso/rybę. W zabiegany dzień wyjmiesz je z zamrażarki i odgrzejesz. Będziesz mieć obiad szybciej niż dojechałaby zamówiona w pośpiechu i z braku laku pizza itd.
  • Możesz zamrozić kilka gotowych dań, np. makaron z mięsem i warzywami, chińszczyznę itp. w szklanych pojemnikach i odgrzać je w piekarniku, kiedy trafisz na dzień bez obiadu.
  • Miej zawsze w domu jakieś orzechy, dobry naturalny jogurt (też z kokosa), owoc, który długo trzyma, np. jabłko, banan, czy zamrożone maliny/truskawki/jagody. Będą szybką przekąską, bazą do smoothie. Możesz wrzucić je razem do słoika i już masz pożywne drugie śniadanie.
  • Na kolację wyciągasz słoik wywaru + dorzucasz dowolną mieszankę warzyw z mrożonki i dodajesz na talerzu łyżeczkę dobrego tłuszczu, np. oliwy z oliwek i już masz pyszną, ciepłą kolację.
  • Ryż, kasze, makarony możesz ugotować na zapas i przez kilka dni sięgać po nie do lodówki „na szybko” uzupełniając swoje dania.
  • Bardzo pomocne są też sprzęty ułatwiające domowe kuchenne rewolucje. Zakup zmywarki może okazać się zbawienny, bo tona zalegających naczyń skutecznie odbiera chęć do gotowania. Wolnowar, czy szybkowar skutecznie ułatwią szybkie i smaczne gotowanie, bez konieczności stania przy garach.
  • Idąc o krok wyżej blender, wypiekacz do chleba, czy robot wielofunkcyjny wniosą Cię na wyższy poziom home made.

Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, odżywianie, zdrowa kuchnia, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up