Świadoma wytrwałości i wnioski z porażek. Jak czerpać siłę z porażki?

Świadoma wytrwałości i wnioski z porażek

Między porażką, a sukcesem jest cienka granica. Nie liczy się to czy upadniesz. Najważniejsze jest to, co z tym zrobisz.

Ludzie, którzy przezwyciężają swoje słabości i osiągają zamierzone cele mówią wyraźnie o tym, że ponosili porażkę wielokrotnie. W naszym kraju 90% ludzi panicznie boi się porażki. Często nie podejmują działania, bo myśl o przegranej jest dla nich paraliżująca. Zaczynasz coś realizować, ale w głowie świta „a co jeśli mi się nie uda”?! „Co powiedzą ludzie, kiedy znowu mi nie wyjdzie”?! Boisz się przez to otworzyć, poświęcić. Bo przecież tyle razy nie wyszło. Bez sensu zaczynać od nowa, nie ma gwarancji, że się uda.

Nie chodzi o to, żeby ponosić porażkę nagminnie. Chodzi o to, by ze swojego potknięcia wyciągać wnioski na przyszłość i nie wchodzić kolejny raz „do tej samej rzeki”. Wielu ludzi wytrwale podejmuje się zmian. Wytrwałość jest bardzo ważna. Jednak, co jeśli wytrwale podejmujesz te same błędy?

Zastanów się nad swoimi wcześniejszymi potknięciami. Co Cię do nich doprowadziło? Co jest ich wspólnym elementem? Na czym się wykładasz? Co powoduje, ciągle gonisz króliczka zamiast go złapać?

Żeby nie było, że się mądruję to coś, nad czym ja też pracuję. Każdego dnia w każdej sferze mojego życia.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, motywacja, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up