NOWOŚĆ! Dieta z produktami z Biedronki
🐞 Prosta, tania, odżywcza!

SPRAWDŹ

Co dla Ciebie znaczy kobiecość?

Co dla Ciebie znaczy kobiecość?

To nie jest tak, że bycie kobietą jest fajniejsze niż bycie mężczyzną czy odwrotnie. Bycie sobą jest fajne. Znajdowanie radości w świecie, który jest, jaki jest. Ale trzeba mieć świadomość, kim jesteśmy.

Zastanawiać się nad tym. Szukać odpowiedzi na pytanie, co stoi nam na przeszkodzie w byciu szczęśliwymi. Gdy pytam kobiety, czym jest dla nich kobiecość, mówią, że dbaniem o siebie. Czyli: szczupła sylwetka, fajna sukienka, dobrze dobrany makijaż. Mówiąc o idealnym mężczyźnie, wymieniają najczęściej jego cechy charakteru, ale kobiecość definiują wyglądem, cechami zewnętrznymi, urodą. Jakby to, co w nas, nie było ważne. A ciało to tylko jeden z elementów kobiecości.

Jak odnaleźć siebie i swoją kobiecość?

Na początku będzie bardzo trudno, bo walczysz ze swoimi przyzwyczajeniami, a to druga natura człowieka. Kiedy jednak już się odważysz i zaczniesz coś zmieniać, to gwarantuję, że inni zaakceptują tę zmianę szybciej, niż Ty sama. Będzie jak z nową sylwetką po diecie – znajomi powiedzą „Schudłaś, cudownie wyglądasz”, a Ty wciąż będziesz zatrzymywała się przed wystawami sklepowymi, zdziwiona, że to Twoje odbicie.

Zmianę zacznij od obiadu. Powiedz najbliższym, że wrócisz z pracy później i chcesz, żeby ugotowali obiad. Nie, żeby odgrzali ten gotowy z zamrażarki, który przygotowałaś nocą, ale niech zajmą się wszystkim od początku. Idę o zakład, że na początku będziesz tego żałowała – użyją nie tego garnka i przypalą sos, bo przecież trzeba nad nim stać. Co z tego? Masz zacisnąć zęby i przeczekać. I powtórzyć zadanie tyle razy, aż będziesz w stanie wrócić z pracy i rzucić się na kanapę, a nogi wyłożyć na stół. To nie znaczy, że przestałaś kochać swoją rodzinę. Robisz to, by wyjść z zaklętego kręgu frustracji, przeraźliwego smutku i przekonania, że nikomu na Tobie nie zależy. Daj rodzinie szansę – niech udowodni, że się mylisz! Zadbaj też o siebie.

Fragment z książki sztuka kobiecości. Polecam!


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Menu