Odpowiednia dieta i pozytywne nastawienie może poradzić sobie z tą chorobą!

Na świecie istnieją dwie prawdy: Prawda i g*wno prawda. Często piszecie do mnie, że chorujcie na tarczyce i słyszałyście, że ważna jest dieta ale w internecie piszą, że jednak nie, że należy brać tylko hormony tarczycy i wszystko będzie super, że styl życia nie ma tutaj znaczenia. Przecież na pewno wasza dieta jest ok ale tyjecie bo macie Hashimoto. 

No to chciałam Wam powiedzieć, że wszystkie powyższe punkty to nieprawda więc g… prawda. Jadłospis przy chorobie tarczycy (jak i każdej innej chorobie) jest bardzo ważny! Może pomóc: zgasić stan zapalny, odżywić organizm co spowoduje spadek TSH czy wzrost ft3. A nawet doprowadzić choroby autoimmunologiczne do remisji (nie obiecuje że na całe życie ale jednak. Niedoczynna tarczyca może zacząć normalnie funkcjonować. Same hormony tarczycy nie rozwiążą problemu. Oczywiście pewnie poczujesz się lepiej ale przyczyna Twojej choroby zostanie w organizmie.

Ważniejsza niż dieta jest psychika. Serio. Jak tylko skończę dr idę na psychodietetykę (studia) bo uważam, że to początek większości chorób. Stres, nadmiar obowiązków, brak snu, brak akceptacji siebie (bo cellulit, bo za gruba, bo zezowata), brak wsłuchiwania się w siebie, ale co najważniejsze – okłamywanie siebie (każdy to robi) – przecież mogę jeszcze jedna frytkę – byłam cały dzień w pracy… mi się nie należy?

Nie tyjecie przez Hashimoto. Nie tyjecie z powodu tarczycy. Oczywiście możecie opuchnąć przy niedoczynności. Możecie nabrać do 3/4 kg z powietrza. Tycie może być szybsze przy rozjechanych hormonach. Ale spójrz na swoją dietę i aktywność – naprawdę nie masz sobie nic do zarzucenia? Tyjecie bo jecie za dużo a za mało sie ruszajcie. Albo tyjecie bo całe życie wybieracie głupie głodówki. Fakt – podniesione TSH i obniżone hormony mogą trochę namieszać ale nie aż w takim stopniu (typu 8-10 kg tłuszczu z powietrza). Przyznajcie się przez sobą – nie jecie czysto, jecie za dużo, macie za wiele wymówek, nie ruszacie się. Wredne humorki to też nie tylko wina tarczycy, coś o tym wiem.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

keyboard_arrow_up