Bolesne miesiączki

Pędzę na ratunek kobietom z bolesnymi miesiączkami. Nawet co druga kobieta każdego miesiąca doświadcza katuszy ze strony bóli menstruacyjnych. Dzień lub kilka dni wyjętych z życia. Nie musi tak być. Są na to sposoby! Oczywiście problem ten zawsze powinien być diagnozowany z pomocą lekarza. Minimum to zbadanie profilu hormonalnego oraz usg narządów rodnych. Przedstawiam proste i sprawdzone sposoby pomagające w łagodzeniu bóli menstruacyjnych.

  • Zapobiegaj -> działaj przeciwzapalnie. Stosuj niskoprzetworzoną, naturalną dietę o niskim ładunku glikemicznym. Zrezygnuj z białej mąki i produktów na bazie oczyszczonych mąk, cukrów prostych w nadmiarze, soków owocowych, napojów słodzonych, cukru, słodzonego i smażonego oraz tłuszczy TRANS. Zadbaj w diecie o dużą ilość antyoksydantów, witamin, składników mineralnych. Takie zmiany pomagają niwelować stany zapalne w orgaznizmie, pozytywnie wpływają na układ hormonalny kobiety i będą zapobiegać nakręcaniu błędnego koła comiesięcznym bóli. W skórcie im mniej stanów zapalnych tym mniejsze bóle.
  • Uzupełnij -> badania wykazują, że suplementacja kwasami omega 3 w dawce minimum 500-1000 mg EPA i DHA może łagodzić bóle menstruacyjne nawet bez zmian w diecie – oczywiście synergia właściwej diety i suplementacji zwiększa szanse na sukces. 
  • Dodaj -> wyciągi z imbiru mogą być pomocne. Spórbuj przez 3 miesiące przyjmować ekstrakt z imbiru w kapsułce w dawce 250 mg najprawdopodobniej bóle dadzą o sobie zapomnieć lub zmniejszą się znacznie.
  • Przyjmuj magnez  –> działa rozluźniająco na napięcia mięśni gładkich. W trakcie tych dni wypróbuj 100mg chelatu magnezu przyjmowanych co 2 -3 godziny. Zapobiegawczo przyjmuj około 400mg chelatumagnezu każdego dnia, by w kolejnym cyklu odczuwać mniejsze bóle. 
  • B moc -> witamina B6 zmniejsza czas trwania i natężenie bóli menstruacyjnych w dawce 50 mg.
  • WBL -> właściwy rytm dobowy, odpowiednia ilość snu, ekspozycja na promienie słoneczne czas na odpoczynek i regenerację to klucz. Napięte mięśnie dają ból. Dlatego pomaga ciepła kąpiel czy przytulasy.

Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: ból brzucha, dolegliwości, kobieta, miesiączka, profilaktyka

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up