Brak libido, niskie libido. Z czym jest związane? Co może nam pomóc odzyskać libido?

Brak libido, niskie libido. Z czym jest związane? Co może nam pomóc odzyskać libido?

Brak libido – To częsta fraza, jaką słyszę w swoim gabinecie. Z czym to jest związane?

  • Jeżeli chodzi o kwestie fizjologiczne, to częstą przyczyną niskiego libido, są zaburzenia pracy tarczycy – szczególnie niedoczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto. I tutaj mimo, że leczysz tarczycę, stosujesz zdrową dietę oraz suplementację i przyjmujesz leki na tarczycę – to może się okazać, ze masz niskie stężenie FT3. Na pewno warto to sprawdzić, jeżeli wynosi mniej niż 50% wartości referencyjnej – to trzeba popracować nad podniesieniem tego hormonu.
  • Kolejnym problemem, poza Hashimoto i niedoczynnością tarczycy, są problemy hormonalne. Możesz mieć nadmiar estrogenów, niedobór, niedobór progesteronu lub nadmiar prolaktyny. Warto w tym obszarze się zbadać.
  • Kolejnym elementem może być po prostu problem ze zbyt wysokim stężeniem kortyzolu, czyli hormonu stresu – i tu z reguły jedną z najczęstszych przyczyn wywołujących brak libido jest po prostu przemęczenie, przetrenowanie, nadmiar kalorii lub niedomiar kalorii, czyli znowu sytuacje związane na ogół, ze stresem.
  • Oczywiście równie częstą przyczyną mogą być niedobory witamin: D3, selenu, cynku, magnezu, witamin z grupy B – więc zachęcam, abyś w tych obszarach sprawdziła swoją dietę i niedobory.
  • Trzeba wspomnieć też o tym, że jedną z częstszych przyczyn takich zaburzeń jest po prostu problem z własną seksualnością, kobietą często brakuje poczucia atrakcyjności swojego ciała, uważają, że nie są wystarczającą seksowne – mimo tego, że posiadają piękne piersi, pupy i tak naprawdę drogie Panie wszystko jest w głowie.
  • Żeby poczuć swoją seksualność, należy najpierw siebie zaakceptować i pokochać.
  • Co może nam pomóc odzyskać libido? Dobrym suplementem jest Arginina, B-Kompleks, magnez – może przydać nam się także niepokalanek, czy też korzeń MACA.
  • Drogie Panie, nie zapytam, ile z Was ma ten problem, ponieważ jest to temat bardzo osobisty, ale może ktoś chciałby podzielić się jakimiś doświadczeniami z tego obszaru. Nie zapominajmy, że ważnym aspektem jest również dobrze dobrany partner.

Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, hormony, kobieta, libido, mężczyzna, tarczyca

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up