Cellulit to normalna sprawa dla każdej kobiety – zaakceptuj swoje niedoskonałości, pokochaj siebie!

Ostatnio wiele gwiazd wrzuca swoje zdjęcie z cellulitem. Szanuje za dystans do siebie i za to, że taka osoba pisze o tym głośno. To powoduje, że więcej Pań zaczyna siebie akceptować. Nic dziwnego, że Pani Pazura ma cellulit. Ma go prawie każda kobieta na świecie – ponad 95%.

U mnie zaczęło się – jak miałam 15 lat. I wierzcie czy nie ale byłam chuda jak patyk. Miałam 171 cm a ważyłam mniej niż 50 kilogramów. Z tego powodu mówili na mnie Gibon.

Świadczy to o tym, że % tkanki tłuszczowej nie ma tak dużego znaczenia jak się wydaje… niestety. Wszelkie kosmetyczne metody usuwania cellulitu rownież nie przyniosą długofalowych efektów. Cellulit to normalna sprawa dla każdej kobiety. Należy go zaakceptować – tak po prostu. Poelcam też obejrzeć film – jestem taka piękna – fantastycznie pokazane, że to czy jesteś piękna i czy tak odbierają to inni – zależy tylko od Ciebie. Gdy byłam młodsza, bardzo sie tego wstydziłam. Myślałam – jak młoda i chuda osoba bez zaburzeń hormonalnych może mieć cellulit?

Powiem Wam jak – kobietą rządzą estrogeny, kobieta ma miesiączkę i kobieta ma o wiele więcej % tkanki tłuszczowej niżeli mężczyzna, kobieta rodzi dzieci – a to wszystko tłumaczy skąd ten cellulit. Oczywiście zdrowe odżywianie, odpowiednie nawodnienie, trzymanie masy ciała w ryzach, aktywność fizyczna bardzo pomaga. Ale to wszystko i tak może nie pomóc uzyskać efektu. Niestety dieta ketogeniczna, mimo obietnic, rownież u większości kobiet nie powoduje redukcji cellulitu.

W internecie krąży sporo fotek gwiazd, które bez retuszu posiadają cellulit. A pamiętajcie, że te kobiety stać na najlepsze rozwiązania kosmetyczne i dietetyczne. Jest jednak jeszcze jedno pocieszenie – większość facetów nie rozpoznaje tego “zjawiska”.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: cellulit, dieta, dietetyk, hormony, kobieta, tkanka tłuszczowa

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up