Chcesz schudnąć? Naucz się oszczędzać kalorie

Odchudzanie nie polega na eliminowaniu do ZERA ulubionych potraw i produktów. Przepis na długoterminowy sukces to umiejętność zdroworozsądkowego wkomponowania ich w swoją dietę. Myślisz, że to skomplikowane? Udowodnimy Ci, że jest inaczej!

Większość osób po czasie rezygnuje z odchudzania bo dieta, w której nie mogą sobie pozwolić na dotychczas spożywane, ulubione potrawy okazuje się być dla nich zbyt restrykcyjna. 

“Czy to jest w ogóle możliwe żeby schudnąć, kiedy lubi się wszystko co “zakazane” na diecie?” – Basia N.

Traktowanie wybranych produktów lub potraw jako “zakazanych” jest źródłem niepotrzebnego napięcia.  Im bardziej skupiasz się na tym, by czegoś nie zjeść, tym więcej o tym myślisz, a to w rezultacie prowadzi do łamania diety i ulegania żywieniowym pokusom. Dieta nie ma być dla Ciebie katorgą i pasmem wyrzeczeń, a uszytym na miarę, zdrowszym sposobem odżywiania, który zostanie z Tobą na stałe.

Przykładowo – lubisz jeść kanapki i często po nie sięgasz? Nie musisz rezygnować z nich podczas odchudzania. Wystarczy, że nauczysz się skutecznie oszczędzać kalorie! Zobacz, że to banalnie proste na przykładzie wybranych materiałów z naszego bestsellerowego, autorskiego programu odchudzającego. Zdrowa Redukcja to 4-tygodniowe wyzwanie, które pomoże Ci schudnąć i zbudować zdrowe nawyki, by stały się Twoją codziennością.

Zastanów się – jaka jest różnica między tymi talerzami?

3 kanapki z serem, szynką i plaster pomidora oraz ogórka

 • 3 zwykłe kanapki: 441,3 kcal
 • Białko: 20,9 g
 • Tłuszcz: 17,4 g
 • Węglowodany: 48,7 g
 • Błonnik pokarmowy: 4,9 g

1 kanapka z szynką i serem, pół talerza sałatki z ogórkiem, pomidorkami koktajlowymi i oliwą z oliwek

 • 1 kanapka + sałatka: 224 kcal
 • Białko: 9 g
 • Tłuszcz: 11,1 g
 • Węglowodany: 20,9 g
 • Błonnik pokarmowy: 3,1 g

Zwróć uwagę, że zmniejszając ilość kanapek na rzecz dołożenia do posiłku większej ilości warzyw, możesz zaoszczędzić 217,3 kcal! Ale to nie jedyny plus takiej modyfikacji. Dzięki dodatkowi warzyw dostarczysz sobie zdecydowanie więcej cennych antyoksydantów, poprawisz ładunek glikemiczny posiłku, a przede wszystkim zwiększysz sytość poposiłkową. Mówiąc w skrócie – zdecydowanie później odczujesz głód i chęć na przekąszenie czegoś, niż po spożyciu większej ilości kanapek ze śladową ilością warzyw.

Czy wiesz, że jeśli w ciągu dnia zrezygnujesz z:

 • przekąsek o wartości 100 kcal, to w skali miesiąca jesteś w stanie zaoszczędzić 3000 kcal? W skali roku ta wartość wynosi aż 36 500 kcal
 • z przekąsek o wartości 200 kcal, to w skali miesiąca zaoszczędzisz 6000 kcal, a w skali roku aż 73 000 kcal 🤯

Przy założeniu, że 1 kg tkanki tłuszczowej to 7000 kcal, dzięki zredukowaniu swojego dziennego jadłospisu zaledwie o:

 • 100 kcal dziennie, w skali roku jesteś w stanie schudnąć 5,2 kg,
 • 200 kcal dziennie, w skali roku jesteś w stanie schudnąć 10,4 kg 

To co jednorazowo wydaje się być kompletnie nieopłacalne, w dłuższej perspektywie ma ogromne znaczenie dla Twojej masy ciała. 

A co ze słodyczami i innymi przekąskami?

Unikanie ich spożywania w trakcie odchudzania najczęściej powoduje, że pewnego dnia puszczają nam hamulce i rzucamy się na nie bez opamiętania, zjadając całe opakowanie. Tymczasem włączając je do swojej diety nawet kilka razy w tygodniu, w mniejszych porcjach, wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej. Spójrz na przykłady, które otrzymują uczestnicy programu Zdrowa Redukcja:

Jeśli zjesz 3 razy w tygodniu gałkę lodów (30 g), zamiast całego opakowania (500 g), jesteś w stanie zaoszczędzić 856,4 kcal!

Jeśli zjesz 2 razy w tygodniu garść solonych orzechów arachidowych (30 g), zamiast całego opakowania (140 g), jesteś w stanie zaoszczędzić 492,3 kcal!

To właśnie takich prostych, ale niezwykle skutecznych dla redukcji masy ciała trików, nauczymy Cię podczas naszego 4-tygodniowego programu odchudzającego. Otrzymasz również: 

 • gotową listę szybkich przekąsek do 100 kcal z zestawieniem kaloryczności popularnych produktów jakie wszyscy lubimy podjadać 🙂
 • listę produktów zawierających 200 kcal i porównanie ich objętości na przykładach zdjęć, np. bułka vs. chleb, batonik vs. żelki, pomidor vs. ketchup.
 • listę popularnych produktów ze zdjęciami, z przeliczonymi kcal oraz zawartością cukru i tłuszczów (przeliczone na łyżeczki).

To tylko część materiałów edukacyjnych, z których będziesz korzystać podczas naszego wyzwania. Do programu możesz dołączyć tylko do 23 października.

Dlaczego 4-tygodniowe wyzwanie?

Chcemy pokazać Ci jak zdroworozsądkowo podejść do tematu odchudzania i w jaki sposób odpowiednio zarządzać spożywanymi kaloriami. Jeżeli będziesz dokonywać świadomych wyborów, szybko zobaczysz rezultaty podejmowanych działań. 

Pomożemy Ci wyrobić nawyk myślenia na zasadzie: „Jaka ilość będzie dla mnie odpowiednia?”, „Jaka porcja będzie wystarczająca?”, „Czy teraz opłaca mi się to zjeść?”, zamiast  „Nie myśl o słodyczach!”, „Tego nie mogę zjeść!”.  Pomożemy Ci zbudować w sobie uważność na ograniczenie przypadkowych kalorii, co pomoże Ci chudnąć bez wielkich wyrzeczeń.

Kategoria: Odchudzanie, Zdrowy styl życia
Tagi: odchudzanie, wyzwanie, zdrowa redukcja, zdrowe odchudzanie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up