Co dla Ciebie znaczy kobiecość?

Co dla Ciebie znaczy kobiecość?

To nie jest tak, że bycie kobietą jest fajniejsze niż bycie mężczyzną czy odwrotnie. Bycie sobą jest fajne. Znajdowanie radości w świecie, który jest, jaki jest. Ale trzeba mieć świadomość, kim jesteśmy.

Zastanawiać się nad tym. Szukać odpowiedzi na pytanie, co stoi nam na przeszkodzie w byciu szczęśliwymi. Gdy pytam kobiety, czym jest dla nich kobiecość, mówią, że dbaniem o siebie. Czyli: szczupła sylwetka, fajna sukienka, dobrze dobrany makijaż. Mówiąc o idealnym mężczyźnie, wymieniają najczęściej jego cechy charakteru, ale kobiecość definiują wyglądem, cechami zewnętrznymi, urodą. Jakby to, co w nas, nie było ważne. A ciało to tylko jeden z elementów kobiecości.

Jak odnaleźć siebie i swoją kobiecość?

Na początku będzie bardzo trudno, bo walczysz ze swoimi przyzwyczajeniami, a to druga natura człowieka. Kiedy jednak już się odważysz i zaczniesz coś zmieniać, to gwarantuję, że inni zaakceptują tę zmianę szybciej, niż Ty sama. Będzie jak z nową sylwetką po diecie – znajomi powiedzą „Schudłaś, cudownie wyglądasz”, a Ty wciąż będziesz zatrzymywała się przed wystawami sklepowymi, zdziwiona, że to Twoje odbicie.

Zmianę zacznij od obiadu. Powiedz najbliższym, że wrócisz z pracy później i chcesz, żeby ugotowali obiad. Nie, żeby odgrzali ten gotowy z zamrażarki, który przygotowałaś nocą, ale niech zajmą się wszystkim od początku. Idę o zakład, że na początku będziesz tego żałowała – użyją nie tego garnka i przypalą sos, bo przecież trzeba nad nim stać. Co z tego? Masz zacisnąć zęby i przeczekać. I powtórzyć zadanie tyle razy, aż będziesz w stanie wrócić z pracy i rzucić się na kanapę, a nogi wyłożyć na stół. To nie znaczy, że przestałaś kochać swoją rodzinę. Robisz to, by wyjść z zaklętego kręgu frustracji, przeraźliwego smutku i przekonania, że nikomu na Tobie nie zależy. Daj rodzinie szansę – niech udowodni, że się mylisz! Zadbaj też o siebie.

Fragment z książki sztuka kobiecości. Polecam!


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Dietetyka kliniczna, Zdrowie
Tagi: dieta, dietetyk, kobiecość, kobieta

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up