Degradacja środowiska – Co zrobić by poprawić klimat, polepszyć stan środowiska? Zadbaj o naszą planetę!

Jak wpłynąć na poprawę naszego środowiska?

Piękne morza, piękna zieleń – wszystko to ofiaruje nam natura. Niestety nie wiemy jak długo, to potrwa, ponieważ (jak podają fakty naukowe), doprowadzamy do coraz większej degradacji środowiska. Tak my – ja niestety też.

Wiem, że część osób uważa, że globalne ocieplenie to mit, ale ja bardzo wiele informacji na ten temat czytałam i wiem, że jest to faktem. Choć należy przyznać, ze sporą rolę odgrywa tu polityka i temu nie zaprzeczę. Wiem również, że są różne spekulacje, co do pożarów w Amazonii – nie mam wiedzy na temat tego, w jakim stopniu jest to pogorszeniem klimatu, czy może wpływają na to inne czynniki, ale abstrahując od tego, wiem, że jest źle. Cierpi na tym roślinność i ginie coraz więcej zwierząt. Temperatura na świecie jest coraz wyższa, takich wyników nie odnotowywały do tej pory żadne statystki.

Poczytajcie sami. Musimy coś z tym zrobić. Nie powiem teraz, żebyście przestali latać samolotami, czy też jeździć samochodami, (choć oczywiście, jeżeli ktoś chciałby wyjść z taką inicjatywą – to zachęcam). Warto jednak świadomie podejmować „małe kroki” w kierunku poprawy klimatu. Nie dla siebie, ale dla naszych dzieci i następnych pokoleń. Istotna jest świadomość. Uważam, że każdy z nas zmieniając stopniowo pewne zachowania, każdego dnia – może przyczynić się do polepszenia stanu środowiska i przedłużenia jego istnienia. Ja zaczęłam segregować śmieci, oszczędzać wodę, świadomie wybierać mniej mięsa, (co w moim przypadku jest nie lada wyczynem), a także kupować kosmetyki naturalne i wszystko to, co jestem w stanie, staram się kupować w szklanych opakowaniach.

Mimo że nadal mam wiele do zmiany to zachęcam, żebyśmy się wzięli wszyscy razem do roboty. W następnym wpisie przedstawię Wam więcej przykładów zachowań dążących do poprawy klimatu. Nie daje nam to gwarancji na poprawę – ale wzbudza nadzieję.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Zdrowe produkty, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: ekologia, ekologiczna żywność, energia, odpady, smog, środowisko, woda, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up