Depresja / 1 – Dopadło Cię złe samopoczucie? Sprawdź jak możesz poprawić sobie nastrój

Depresja / 1 - Dopadło Cię złe samopoczucie? Sprawdź jak możesz poprawić sobie nastrój

Opowiem Wam o najnowszych doniesieniach naukowych i o tym, jaką dietą można wesprzeć leczenie depresji.

  • Coraz więcej badań udowadnia, że depresja rodzi się na podłożu stanu zapalnego. Bardzo często występuje więc z chorobami określanymi współcześnie „cywilizacyjnymi” Mam tu na myśli cukrzycę, miażdżycę, choroby serca, i również poniekąd choroby autoimmunologiczne.
  • Aby przeciwdziałać depresji i wspierać jej leczenie, powinniśmy zadbać o dietę przeciwzapalną, bogato-odżywczą oraz bogatą w nienasycone kwasy tłuszczowe. W tej jednostce chorobowej bardzo polecam dodawanie do swojej diety olejów, szczególnie z wiesiołka oraz lnianego – oczywiście nierafinowane, tłoczone i na zimno. W tym temacie mogę polecić między innymi @olej_to_na_zimno.
  • Następnym ważnym elementem w diecie jest omega3. Dostarczana poprzez dietę bogatą w dobrej jakości ryby, bądź suplementację. (Z jakiej firmy warto stosować i nie tylko dowiecie się z mojego zapisanego story ” suplementacja” ). Poza tym bardzo ważne jest wyrównanie stężenia witaminy D3 – czyli suplementacja dopasowana do poziomu tej witaminy we krwi.
  • Dla osób, które depresję odczuwają szczególnie w okresach jesienno-zimowych polecam naświetlanie specjalnymi lampami, wytwarzającymi światło UVB. Poza tym aspektem warto wykorzystywać słoneczne dni – tutaj szczególnie okres wiosenno-letni, który już teraz się niestety skończył. Bardzo ważne jest wówczas, by jak najczęściej wystawiać się na promienie słoneczne. Z kolei jesienią, czy zimą – warto korzystać ze spacerów i chłonąć korzyści z natury. Udowodniono, że szum drzew, wody, przebywanie wśród roślinności i na ogół patrzenie na zielony kolor, bardzo uspakaja i pozytywnie wpływa na nasz mózg.
  • W diecie z kolei oczywiście powinno się znaleźć również jak najwięcej zielonych produktów, warzyw – aby dostarczać folian.

Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: depresja, dieta, dietetyk, suplementy, zdrowie, zdrowie psychiczne

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up