Detoks organizmu – Czy warto się oczyszczać?

Ciągle jesteśmy bombardowani tym, że powinniśmy przechodzić jakieś detoksy. Pamiętaj, że nie da się oczyścić organizmu w jeden, dwa dni, czy nawet tydzień jakiejś rzekomo cudownej diety. Nasz organizm oczyszcza się regularnie w każdej minucie doby 24/h dobę. Jeśli chcemy wspomóc detoks, to skupmy się na naszych codziennych wyborach i wsparciu wątroby oraz jelit, ponieważ to one głównie odpowiadają za codzienne procesy oczyszczania w naszym organizmie.

Co robić, aby nasz organizm jeszcze bardziej efektywnie się oczyszczał?

  • Podstawowym filarem, na który mamy największy wpływ jest to jak się odżywiamy. 
  • Odrzuć ze swojej diety jak najwięcej tego, co sztuczne, przetworzone, z długim i niezrozumiałym składem. Wybieraj produkty jak najbardziej naturalne, a im prościej tym lepiej. Przede wszystkim ogranicz lub wyklucz z diety cukier, przetworzone, oczyszczone zboża, czyli białe, rafinowane mąki i produkty z nich przyrządzane, ogranicz używki, wszelkie słodzone napoje, czy smażenie na rafinowanych olejach. 
  • Staraj się zjadać duże ilości warzyw i owoców, ponieważ dostarczają antyoksydantów ułatwiających detoks, te pomarańczowe i czerwone będą zawierały dużo karotenu, witaminy C i polifenoli, wszystkie te związki są niezbędne dla detoksu, zielona barwa odznacza się wysoką zawartością chlorofilu-zielonego barwnika, który ma działanie oczyszczające, dlatego brokuł, szpinak, pietruszka, ogórki będą dobrym wyborem, ale też każde warzywo, czy owoc, które włączysz, będą lepsze niż ich brak.
  • Oprócz tego jedz bogate w siarkę czosnek i cebulę, oprócz działania bakterio-, wiruso- i grzybobójczego.
  • Wybieraj mięsa najlepszej jakości, z wiarygodnego źródła, unikaj tych z marketów. Najbardziej odżywcze będzie mięso wołowe, dziczyzna oraz ryby, takie jak sardynki czy szprotki, nie kumulują one w sobie tyle toksyn, co ryby o większej powierzchni.
  • Jedz dużo owoców jagodowych i tych o zabarwieniu czerwonym, mają mnóstwo bioflawonoidów i świetnie wspierają detoks. Jakie jeszcze produkty będą pomocne? Awokado, pomidory, brokuły, szpinak.

Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: detoks, dieta, organizm, zdrowe jedzenie, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up