Dieta płodności dla kobiet i mężczyzn. Co jeść, czego unikać?

Dieta płodności dla kobiet i mężczyzn. Co jeść, czego unikać?

Niepłodność uważana jest, jako kolejna choroba cywilizacyjna, problem niepłodności dotyczy co 7 pary sporo, prawda? Jest wiele czynników niepłodności, ale gdzie leży wina. Zawsze pośrodku. Wbrew pozorom problem z zajściem w ciążę par leży nie tylko po stronie kobiety.

Należy pamiętać, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni przygotować się do ciąży, aby zapobiec ewentualnym problemom w czasie jej trwania. Należy zwrócić uwagę, iż o problemie bezpłodności mówimy, jeżeli w ciągu 12 miesięcy współżycia bez środków antykoncepcyjnych nie udało nam się powołać na świat nowego życia. Zalecamy również, aby do ciąży się przygotować i rozpocząć takowe przygotowania około 3-6 miesięcy przed rozpoczęciem starania.

Sporo? Dlatego rozpocznij przygotowania już dziś.

Czy istnieje dieta dla płodności? Oczywiście niepłodność to jedna z chorób cywilizacyjnych, dlatego warto zmienić swój styl życia i dietę, aby wesprzeć swoją płodność.

  • Odpowiednia ilość kcal, nie przesadzaj, ani w jedną, ani w drugą stronę. Jedz tyle, ile Twój organizm potrzebuje. Zarówno zbyt mała ilość kalorii, jak i ich nadmiar wpłynie niekorzystanie na spermatogenezę.
  • Unikaj cukru, słodkich i słonych przekąsek, przesmażonego mięsa.
  • Zwróć swoją uwagę w stronę ciemnych owoców (borówki, maliny, jeżyny, jagody, porzeczki) są one bogactwem naturalnych związków antyoksydacyjnych.
  • Spożywaj 4-5 porcji warzyw, staraj się, aby część z nich była w postaci surowej.
  • Dodaj do diety zdrowe tłuszcze, takie jak awokado, oliwa z oliwek, omega-3, które bardzo pozytywnie wpłyną, na jakość plemników. Plemniki i jądra potrzebują wyższego stężenia kwasów omega-3 w stosunku do innych komórek organizmu.
  • Wprowadź do diety koktajle zielone, które dostarczą sporą ilość, antyoksydantów, ale również kwasu foliowego, który jest ważny nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn.
  • Wprowadź do diety orzechy, nasiona, które będą źródłem selenu, cynku są one bardzo ważne w procesie spermatogenezy (źródłem selenu i cynku są również ryby i owoce morza).
  • Z grupy węglowodanów wybierz różnego rodzaju kasze (gryczana, amarantus, czy komosa ryżowa).
  • Dbaj o odpowiednie nawodnienie szczególnie w upalne dni. Woda średnio i wysokozmineralizowana to woda, którą powinieneś wybrać.

Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: ciąża, dieta, kobieta, mężczyzna, niepłodność, odpoczynek, owoce, sen, warzywa

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up