Dieta w depresji / 3 – Diagnoza i wsparcie suplementacją w czasie depresji

Dieta w depresji / 3- Diagnoza i wsparcie suplementacją w czasie depresji

Zanim zaczniecie brać leki depresyjne, pamiętajcie o tym, że depresja jest często mylona z niedoczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto, niektórymi chorobami nadnerczy, a czasami również z objawami niewyrównanej cukrzycy. Zawsze więc zachęcam do tego, aby zrobić chociaż podstawowe wyniki i mieć pewność, że nasz stan, nie wynika z chociażby niedoborów tyroksyny, czy innych problemów. Jeżeli nasz stan, nie jest na tyle ciężki, że musimy włączać SSRI to czasami warto spróbować z suplementami – czyli substancjami, które potencjalnie mogą wpłynąć na produkcję neuroprzekaźników.

Pamiętajmy, że w diecie musi znaleźć się odpowiednia ilość białka, aby aminokwasy miały odpowiednie warunki do produkcji tych neuroprzekaźników, w naszym organizmie. Z kolei wracając do suplementów – mamy różne: L-dopa (na dopaminę), 5-htp (na serotoninę). Mamy również różne formy choliny, czy też inozytolu, natomiast jest to już szerszy temat, o którym nie chcę zbyt wiele mówić, ponieważ przede wszystkim nie jestem w tym specjalistką, po drugie może to wchodzić w interakcje z innymi lekami, musi być dobrane indywidualnie i jest chwilowym wsparciem tak jak pozostałe suplementy. 

Pomocny będzie również sen i ogólna regeneracja fizyczna. Pamiętajmy jednak, że metody przeze mnie polecane, są tylko dodatkowym elementem wspierającym – nie zastępują leków i konsultacji ze specjalistami. Mówię o tym, ponieważ część osób się na to decyduje z bardzo dobrym skutkiem – jest to jednak zawsze kwestią indywidualną, zależną od wielu czynników. Postawą mimo wszystko, zawsze będzie konsultacja z psychologiem, psychoterapia i ogólna praca nad całym problemem od strony psychologicznej. 

Na koniec chciałabym Wam polecić @testosterone.pl, gdzie znajdziecie cały dział suplementów, które potencjalnie bardzo dobrze wpływają na pracę mózgu.®️ Ja często korzystam z nich w pracy z pacjentami i przynosi do świetne rezultaty. Można również skorzystać z kodu „sandiet”, który upoważnia do zniżki.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: depresja, dieta, suplementacja, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up