Doceń siebie za to kim jesteś

Doceń siebie za to kim jesteś

Ostatnio doszłam do takiego wniosku, że mimo, że dostaję od Was bardzo dużo pozytywnych wiadomości, to jednak wiem, że wciąż brakuje mi wiedzy oraz doświadczenia w wielu kwestiach (również tych dietetycznych) i mimo, że osiągnęłam wiele celów, które zakładałam sobie osiągnąć, to nadal czuję się malutka. Nie piszę tego z przekąsem, czy ze skromności, tylko chodzi bardziej o to, że przez lata swojego dzieciństwa, a potem w młodości czułam się niedowartościowana. Ciągle byłam porównywana przez osoby z zewnątrz. To sprawiło, że teraz, w wieku 30 lat nie potrafię docenić siebie. I to jest straszne.

Jednak ważne jest to, aby zdać sobie sprawę z tego, że każdy z nas jest jedyną, zajebistą unikatową jednostką, z własnymi osiągnięciami i nikt inny nigdy nie doceni tego tak jak Ty sam możesz to zrobić! Ty sam musisz docenić siebie – to jakim jesteś człowiekiem, to co robisz dla innych, co udało Ci się zrobić, ale też to jakie masz codzienne małe wygrane, np. to, że udało Ci się dzisiaj nie zjeść słodyczy, byłeś bardziej aktywny fizycznie w ciągu dnia lub zjadłeś o jedną porcję warzyw/owoców więcej niż zwykle. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że każdy z nas ma swoją drogę, wiedzę i doświadczenie – niekiedy bardzo odmienne, dlatego porównywanie się z innymi nie ma sensu.

Ja Wam sporo piszę i mówię o akceptacji oraz o tym, że każdy z nas powinien siebie doceniać, ale wiem, że sama jestem w tym procesie. Jeszcze długa droga przede mną, mimo, że już sporo zrobiłam. Kiedyś byłam dla siebie bardzo surowa, ale teraz zmieniło się to na lepsze. Dlatego mam dla Ciebie propozycję. Może też się nad tym zastanowisz na początek roku? W sumie nie lubię takich podsumowań, ale może każdy z nas napisze sobie sukcesów osiągniętych w 2020 roku? Co Ty na to?


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dieta, Dietetyka kliniczna, Porady dietetyka, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, samoakceptacja, zdrowe ciało

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up