Domowa herbaciarnia – właściwości zdrowotne herbaty

Domowa herbaciarnia - właściwości zdrowotne herbaty

Zrób sobie herbaciarnie w domu, kiedy 4 ściany uniemożliwiają wojaże po kawiarniach i herbaciarniach. Oczywiście nie każdy uwielbia herbaty i celebruje ich picie. Jednak każdy, kto będzie ją pić skorzysta z jej prozdrowotnych właściwości. Dlatego zachęcam Cię do picia herbat i czerpania z nich, nie tylko przyjemności, ale także zdrowia zwłaszcza w domowym zaciszu.

Najlepsze są herbaty liściaste, które sami zaparzamy w zaparzaczu lub imbryku. Jednak nie zawsze nam się chce. Nawet ja, która uważam się za herbaciarę czasami idę na łatwiznę i robię sobie herbatę z torebki.

Herbaty „z saszetki”, często są robione nie z całych liści, a z tzw. miału herbacianego, czyli z niejako gorszego „sortu” produkcyjnego niż liściaste. Dodatkowo zdarza się słyszeć sygnały, o jakości materiałów, z których produkowane są saszetki. Tak, więc zawsze, jeśli mamy do wyboru herbatę z całych liści, gdzie widzimy jak pęcznieją pod wpływem gorącej wody wybierajmy taką, ponieważ będzie najlepszej jakości, a co za tym idzie będzie zawierać więcej antyutleniaczy, wartościowych dla nas substancji i aromatu.

Nie mniej jednak nie ma nic złego w herbatach z „torebki”, które stosujemy dla wygody od czasu do czasu i wybieramy dobre jakościowo. Bardziej istotny jest rodzaj kupowanej przez nas herbaty. Jeśli herbata, którą pijesz to czarnucha przypominająca kawę, albo mocno aromatyzowana herbatka ze słodzącymi dodatkami, to warto poddać to pod dyskusję. Takie napary nie będą działały odpowiednio przeciwzapalnie dla Twojego ciała. Będą raczej spełniać rolę umilacza czasu, czy zapychacza Twojego przewodu pokarmowego.

Dodatkowo mocne napary zawierająco sporo goryczki i garbników mogą nawet podrażniać układ trawienny oraz utrudniać wchłanianie składników mineralnych i niektórych witamin. Tymczasem dobra herbata może przynieść Ci mnóstwo korzyści zdrowotnych. Najlepsze będą zielona, matcha, biała, czerwona.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, herbata, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up