Flora bakteryjna i probiotyki

No dobrze – wiemy już, że śmiech to zdrowie. Ale czy wiemy, że na nasz nastrój ma wpływ flora bakteryjna? Czy wiemy, że o florę bakteryjna dbają probiotyki? Czy wiemy, że jogurty probiotyczne często nie zawierają deklarowanych bakterii? Baa… nawet probiotyki często ich nie zawierają. Jakie więc probiotyki wybierać? Sprawdzone i przebadane.
Nazwa probiotyku powinna składac się z trzech części: nazwy rodzajowej (np. Lactobacillus), gatunkowej (np. rhamnosus) i literowo-cyfrowego oznaczenia szczepu (np. GG). Mikroorganizm uznany za probiotyk musi mieć udokumentowane w badaniach działanie prozdrowotne. Warto sprawdzić, czy w składzie został podany konkretny szczep, np. Bifidobacterium breve BR03, Lactobacillus plantarum LP01.

Przykład to vsl3 (vivomixx) który posiada ogrom badań klinicznych i udokumentowane działanie prozdrowotne. Swietnie sprawdza sie w chorobach zapalnych jelit – np. chorobie Lesniowskiego Crohna.

Inny przykład to Dicoflor – doskonały dla dzieci. Sprawdzi sie przy biegunkach czy podczas antybiotykoterapii.
Jeśli cierpisz na grzybice lub przerost Candida Albicans warto zainteresować sie Enterolem lub EnteroMAX.

Sportowcom przyda się San Probi Sport. Oczywiście probiotyki należy stosować z rozwaga i dostosowane indywidualnie do nas. Stosujecie probiotyki? Pomagają?

Komentarz do najnowszego badania w którym probiotyki przedłużyły dysbiozę na grupie SanDiet.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Zdrowie
Tagi: badania, flora bakteryjna

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up