Gdzie mieszka szczęście? Wszystko dzieje się w naszej głowie, a jak Twoje szczęście – dbasz o nie odpowiednio?

Gdzie mieszka szczęście? Wszystko dzieje się w naszej głowie, a jak Twoje szczęście – dbasz o nie odpowiednio?

Najlepsze rzeczy są za darmo. Często słyszę, że bez dużych pieniędzy nie da się zdrowo jeść, ruszać się ani być szczęśliwym. Jednak wszystko siedzi w naszej głowie. Nie musisz czekać na wielką kasę żeby zdrowo i szczęśliwie żyć. Słońce, powietrze, “dziko” rosnące rośliny, własny kawałek ogródka choćby z ziołami, woda, produkty kupowane bezpośrednio od gospodarzy to nie są drogie, ekskluzywne i niedostępne rzeczy.

Czasem trzeba więcej pokombinować, uruchomić głowę, otworzyć na możliwości i rozwiązania i działać! Czasami wpadamy w błędne koło i wolimy nie robić nic. Zamykamy się. Twierdzimy, że dla nas to jest niedostępne, ale prawda jest nieco inna. Zaczniesz być szczęśliwa/szczęśliwy jak już schudniesz, jak się wzbogacisz, jak w końcu coś zmienisz w swoim życiu. Często to słyszę “kiedy już będę…to będę szczęśliwa/szczęśliwy…to wtedy coś ze sobą zrobię..itd. Szczęście jest tu i teraz.

To Ty decydujesz jak się czujesz. Jeśli nie umiesz odczuwać szczęścia z małych rzeczy to z dużych też ich nie otrzymasz. Bo jeśli nie cieszy Cię słońce za Twoim oknem to myślisz, że ucieszy Cię to samo słońce ale na ekskluzywnych wakacjach za granicą? Może przez chwilę, a potem stwierdzisz, że i tak czegoś tu brakuje, że może w innym miejscu, na jeszcze bardziej ekskluzywnych wakacjach zaznasz szczęścia.

Doceniania świata dookoła nas uczymy się w każdej chwili. Trzeba to trenować. Nie używane mięśnie/szlaki myślowe zanikają. Jeśli Twój mięsień szczęścia jest obkurczony to nie napompuje się jak balon w jednej chwili. Mocny mięsień jest trenowany regularnie i od razu odróżnisz go od napompowanego pseudomięśnia osiedlowego koksa – to podobna relacja.

Nie masz kasy na siłownię/klub fitness? A kto powiedział, że to jedyne miejsce, w którym można się ruszać? Masz swoje cztery ściany. Poza nimi masz przestrzeń w miejscu, w którym mieszkasz. Zwyczajnie zrób coś. Możesz nawet wyjść na spacer, puścić sobie muzykę i potańczyć/powygłupiać się w jej rytm. Masz tysiące możliwości.

Czy twierdzę, że pieniądze nie ułatwiłyby tego? Nie! Jasne, że kiedy masz kasę to możesz sobie pozwolić na dietetyka, ekologiczne jedzenie, trenera personalnego, masażystę, sztab innych specjalistów i możliwości. Jednak pamiętaj, że bez tego też można działać, a brak pieniędzy nie skreśla Twoich możliwości. Skreśla je nieodpowiedni sposób myślenia.

Działaj! Możesz wprowadzić zmiany, pokombinować, poruszać się, zerwać polne kwiaty, udać się na “pachtę” – jest mnóstwo drzew, krzewów owocowych itd., które rosną dziko i dają wspaniałe plony “niczyje”. Masz muzykę. Masz powietrze i przestrzeń. Masz wszystko co jest potrzebne żeby działać.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: aktywność fizyczna, dieta, zdrowe odżywianie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up