Jak często robić badania kontrolne? Jakie badania wykonać?

Jeśli chcesz korzystać z miłości badaj się! Jak często robisz sobie przegląd? Podstawowy przegląd zrób sobie lub zafunduj bliskim, co 6-12msc.

Pakiet badań może być super prezentem na urodziny. Nieraz byłam świadkiem, że dzięki takim prostym wynikom jak morfologia krwi z rozmazem, czy glukoza wykryto poważne choroby i dzięki temu można było skutecznie działać ratując życie i zdrowie. Sama przynajmniej raz w roku robię sobie badania krwi, żeby wiedzieć, „co w trawie piszczy”. Tym razem sama się zadziwiłam. Ostatnim razem miałam stężenie witaminy D3 prawie 60 ng/ml. Przestałam, więc kłaść taki nacisk na jej suplementację, łykając okazjonalnie i co? I mam teraz 35 ng/ml, co mnie samą zadziwiło.

TSH mam idealne, choć byłam pewna, że będzie wysokie, bo mam stwierdzone Hashimoto – bez leków. A ostatni rok to ogromny STRES. Jednak widać, że sen robi swoje. Zawsze, codziennie staram się spać minimum 6h.

Lipidogram piękny, idealne stosunki HDL:LDL 1:2 i HDL: TG 1:1, a glukoza na poziomie 80 mg/dl! To akurat zasługa nie podjadania i trzymania się określonych kilokalorii. Ciekawostka – wiesz, że 100latkowie ze Stref Niebieskich mają cukry na czczo do max 90 mg/dl? To jeden z ważniejszych parametrów zdrowia i długowieczności.

Jestem bardzo zadowolona, bo wszystkie wyniki z pakietu są na bardzo dobrym pułapie. Jest to spójne z tym jak się czuję, a co najlepsze wszystkie „niedociągnięcia” wyszły jak na tacy.

A Ty, wiesz jak jest u Ciebie?
Nie masz kasy na badania? To tak, jak z dodatkowym ubezpieczeniem na życie, nigdy nie ma na to idealnego, dodatkowego budżetu. Nie masz czasu. Ja też próbuję brać ten argument, ale badanie krwi zajęło mi mniej niż lanie paliwa na stacji benzynowej. Punktów pobrań jest tyle, że możesz zrobić badania spokojnie „przy okazji” lub wzywając laboratorium do siebie, bo są oferty dojazdu na pobranie do klienta.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: badania, tsh, wyniki badań, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up