Jak często robisz sobie badania?

Też myślisz sobie, że „lepiej nie wiedzieć”, albo „szkoda kasy”. O ile z tym drugim mogłabym się zgodzić, bo wiele świetnych badań jest bardzo drogich i nie zawsze jest budżet na kilkaset i więcej na badania. Tak, to pierwsze, czyli podejście z cyklu „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal” może być bardzo ryzykowne.

Podstawowy przegląd zrób sobie lub zafunduj bliskim, co jakiś czas. Pakiet badań może być super prezentem na święta.Nieraz byłam świadkiem, że dzięki takim prostym wynikom jak morfologia krwi z rozmazem, czy glukoza wykryto poważne choroby i dzięki temu można było skutecznie działać ratując życie i zdrowie. Sama przynajmniej raz w roku robię sobie badania krwi, żeby wiedzieć, „co w trawie piszczy”.

  • Tym razem sama się zadziwiłam. Ostatnim razem miałam stężenie witaminy D 3 prawie 70 ng/ml. Przestałam, więc kłaść taki nacisk na jej suplementację, łykając okazjonalnie i co? I mam teraz 29 ng/ml, co mnie samą zadziwiło.
  • TSH mam idealne, choć byłam pewna, że będzie wysokie, bo przez ostatni rok mogłabym policzyć na palcach rąk i nóg noce, które przespałam całe (córcia, na szczęście jest coraz lepiej.
  • Lipidogram piękny, tylko trójglicerydy nie chcą mnie okłamać i pokazują smutną prawdę, o za dużej dla mnie ilości węglowodanów w ostatnim czasie, bo 102 mg/dl zobowiązują.
  • Jestem bardzo zadowolona, bo wszystkie wyniki z pakietu są na bardzo dobrym pułapie (oprócz tych wymienionych). Jest to spójne z tym jak się czuję, a co najlepsze wszystkie „niedociągnięcia” wyszły jak na tacy. Następnym razem biorę bardziej hormony „na tacę”.
    A Ty, wiesz jak jest u Ciebie?

Nie masz kasy na badania? To tak, jak z dodatkowym ubezpieczeniem na życie, nigdy nie ma na to idealnego, dodatkowego budżetu.
Nie masz czasu. Ja też próbuję brać ten argument, ale badanie krwi zajęło mi mniej niż lanie paliwa na stacji benzynowej. Punktów pobrań jest tyle, że możesz zrobić badania spokojnie „przy okazji” lub wzywając laboratorium do siebie, bo są oferty dojazdu na pobranie do klienta.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Choroby, Zdrowie
Tagi: badania, morfologia, suplementacja, witaminy, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up