Jak dbać o włosy, aby były zdrowe, mocne i piękne

Jak dbać o włosy, aby były zdrowe, mocne i piękne

Jak zadbać o mocne i piękne włosy? W Pytanie na śniadanie odpowiedzieliśmy na to pytanie. Jeżeli zaobserwujemy, że nasze włosy stają się cienkie i coraz częściej wypadają – warto zrobić badania kontrolne. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest niedobór żelaza,, anemia, czy też niedobór miedzi i cynku. Dla włosów duże znaczenie ma również krzem, witamina A – która odpowiada za koloryt naszych włosów, czy witamina E – która odżywia włosy.

Ważne jest również białko, na którego niedobór często cierpią kobiety. Białko zawiera aminokwasy, które budują włos. Za kondycję włosów odpowiadają również predyspozycje genetyczne. Wpływa na nie także niedożywienie i oczywiście stres – który powoduje wypadanie.

Przyczynami słabych włosów może być również niedoczynność tarczycy i ogólne problemy hormonalne. Już od wieku młodzieńczego możemy mieć zbyt duże stężenie testosteronu, dihydotestosteronu, estrogenu. To wszystko przyczynia się do wypadania włosów.

Podstawą w zadbaniu o włosy jest zdrowa, różnorodna, zbilansowana dieta, nawodnienie, sen i regeneracja – potem suplementacja.
Warto zaopatrzyć się w produkty bogate w biotynę, czyli pełnoziarniste (chleb gryczany, czy żytni na zakwasie) również dobre będą orzechy i migdały. Ważna jest również witamina B, która głównie znajduje się w produktach odzwierzęcych. (ryby, mięso, wątróbka) poniekąd znajduje się także w zbożach, orzechach, czy warzywach. I oczywiście witamina E, którą mamy w migdałach, orzechach, oliwie z oliwek, oleju lnianym).

Jeżeli stan Twoich włosów Cię niepokoi warto skonsultować się z “lekarzem od włosów” czyli trychologiem. Jeżeli poszukujesz trychologa w Gdańsku dobrym wyborem będzie Barbara Garlicka z gabinetu Balance Skin Trycholog Gdańsk.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Uroda, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, włosy, zdrowe włosy, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up