Jak kupić dobrą wodę – cztery podstawowe zasady

Zasada numer 1. – Czytaj etykiety

Sprawdzaj, co trzymasz w ręce ponieważ kto nie czyta ten pije co popadnie, a na tym zarabiają producenci często sprzedając buble w butelkach. Pamiętaj, że jeśli na opakowaniu nie ma napisu: woda to nie kupujesz wody tylko zapewne napój lub inny „cosiek” o składzie wołającym o „pomstę do nieba”.

Zasada numer 2. – Nigdy nie kieruj się reklamą i nazwą rodem z uzdrowiska

Najbardziej reklamowane wody to w większości najbardziej bezwartościowe wody. Jak już płacisz za wodę w butelce, to wydajże swoje pieniądze właściwie. Kup wodę, która „przy okazji” dostarczy Ci składników mineralnych, np. magnezu, czy wapnia. Przykładowo popularna woda na literę „Ż” wcale nie jest pobierana z górskich ujęć podziemnych Żywca jak wskazuje nazwa i reklama, a z ujęcia w Mirosławcu (woj. Zachodniopomorskie- to daleko od żywca). Jakby tego było mało skład jest równy wodzie z kranu, a jest sprzedawana za więcej niż 2 zł za butelkę (niezły pomysł na biznes co?). Oczywiście mamy też rekomendację Instytutu Matki i Dziecka, więc przez lata wpajano nam, że jest to woda stworzona dla kobiet w ciąży i dla absolutnie każdego..natomiast w tym oznaczeniu chodzi o dzieci nie o matki – ta jest niskozmineralizowana i nadaje się przez to dla maluchów, bo nie obciąża im nerek.. więc niepotrzebnie piją ją i piły hektolitramy kobiety w ciąży karmiące.

Zasada numer 3. – Nie kieruj się ceną ani tzw. marką

To często „wilki w owczej skórze” Najpopularniejsze wody należą do wielkich koncernów..przykładowo: Żywiec należy do Danone, Kropla Beskidu do Coca-Coli, a Nałęczowianka do Nestle. Masowa produkcja beznadziejnej żywności oraz syrop glukozowo – fruktoz owy i wszystkie inne cuda chemiczno-naukowe to nieodzowni „przyjaciele”wielkich marek, tak więc zadecydujcie sami, czy reklama powinna rządzić Waszym wyborem..

Zasada numer 4. – kupuj „ANKI” i wysokozmineralizowane wody

Najczęściej wody z tą końcówką, np. StaropolANKA, CisowiANKA są bogate w składniki mineralne. Dobra woda, za którą warto zapłacić to woda średnio lub wysokozmineralizowana, zawiera 1500-2000mg składników mineralnych na litr.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, minerały, woda, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up