Jak przygotować się do ciąży?

Przygotowania do ciąży. Zgłasza się do nas ogrom kobiet, a w zasadzie par, które starają się o dziecko. Nierzadko mają za sobą smutne historie poronień, kilkuletnich bezskutecznych starań. Odwiedzają najlepsze kliniki, biorą hormony. Próbują kolejnych zabiegów inseminacji. Rozpatrują in vitro. A kiedy pytamy, czy mieli zbadane hormony płciowe, najczęściej słyszymy, że NIE.

Oczywiście są setki przypadków, zakończonych szczęśliwie ciążą. Jednak, o ile mogłoby być ich więcej, gdyby zadbać o podstawy.

Jak dobrze dobrać dawki hormonów, kiedy nie wiadomo, co dzieje się w organizmie potencjalnej przyszłej mamy? Skąd pewność, że problem z płodnością jest tylko po JEJ stronie, skoro nie znamy stężenia testosteronu u Partnera, ani nie znamy ilości i jakości plemników z nasienia?

Jasne, same badania Cię nie uzdrowią, ale pokażą kierunek i nakierują na właściwe rozwiązania.

Bo takie istnieją. Jesteśmy z Pauliną „ciociami” ogromnej gromady dzieci, które „powstały”, kiedy nic nie pomagało  i rodzice byli o krok od poddania się.

Czasami zmienić trzeba bardzo wiele, a czasami wystarczy uzupełnić podstawowe niedobory i wyciszyć stany zapalneni okazuję się mamy ciążę.

Jeśli planujesz ciążę pamiętaj. Nawet, jeśli nie zaleci Ci tych badań lekarz, to wykonaj je, żeby poznać warunki, jakie panują w przyszłym „domu” Twojego dziecka.

Zbadaj u siebie hormony płciowe: w 10-13 dniu cyklu wykonaj:

    • Estradiol, LH,FSH, (a najlepiej jeszcze) androstendion, testoseron wolny
      w 21 dniu cyklu zrób:
    • Prolaktynę, progesteron

Jeśli przyjmujesz antykoncepcję lub nie masz miesiączki to wykonaj w dowolnym dniu.mMorfologię z rozmazem, ferrytynę, homocysteinę, panel tarczycy (TSH, FT3, FT4, ATPO, ATG), 25OHD3, IgE całkowite, hemoglobinę glikowaną, glukozę na czczo, b12 i kwas foliowy. To badania, które pokazują już bardzo wiele kierunków, w jakich może tkwić przyczyna, dlaczego tak długo Wam się nie udaje.nPodeślij to osobie, dla której uznasz, że może to być wartościowe i pomocne.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Choroby, Dieta, Zdrowie
Tagi: badania, ciąża, hormony, kobieta

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up