Jak skutecznie walczyć z trądzikiem – na przykładzie naszego pacjenta!

Trądzik kojarzy się zazwyczaj z młodością, ale coraz częściej problem ten dotyka również osób dorosłych. Jakie są przyczyny jego powstawiania i jak walczyć z nim.

Gdy Leszek do mnie trafił miał bardzo słabe badania krwi, (wszystkie wyniki nieunormowane) dodatkowo cierpiał na refluks, wzdęcia, silne problemy z żołądkiem i jelitami. Do tego dochodził trądzik, problemy z energią oraz zatokami. Problemów było naprawdę dużo.

Ale to już przeszłość. Po pierwszej wizycie, gdzie to było jeszcze w Bydgoszczy w naszym pierwszym małym gabinecie – powiedział mi, że on wie, że ja mu we wszystkim pomogę i, że na pewno doprowadzimy jego stan zdrowia do porządku. Powiedziałam mu, że oczywiście nie mogę mu tego obiecać, ale ze swojej strony zrobię wszystko, aby mu pomóc.

Leszek miał silne zaburzenia trawienia i wchłaniania, co jest związane z dysbiozą jelitową, nie miał SIBO, ale cierpiał na problemy trawienne, daliśmy mu enzymy, Betainę HCL i wyrównaliśmy niedobory. Wprowadziliśmy fajny, przeciwzapalny jadłospis. – również z wykluczeniem glutenu i nabiału, żeby uregulować pracę żołądka i jelit, ale przede wszystkim problemy trądzikowe.

Jak się okazało probiotykoterapia u Leszka musiała być prowadzona naprawdę długo, musiał też wykluczyć różne alergie i nietolerancje pokarmowe, dopiero wtedy wszystko to, ze wzmożoną probiotykoterapią dało niesamowity efekt.

Ciężka praca popłaca, cierpliwość i spokój również — dlatego, że jego skóra zmieniła się diametralnie bez użycia Izoteku, sterydów ani maści sterydowych.

Teraz nawet jak wyjedzie na wakacje i zje trochę niezdrowego pożywienia, to ma tylko delikatne wypryski. nLeszek oczywiście jest już dawno po 20 roku życia, więc ten trądzik, nie był stricte związany z problemami hormonalnymi, choć poniekąd również, ale bardziej z jego zaburzona florą bakteryjną. Udało nam się rozwiązać ten problem zdrowotny jest ogromna różnica. Także polecam zawsze dochodzić do przyczyn problemu, rozwiązywać je i skutecznie działać.

Pamiętajcie też o tym, że takie leki jak np. Izotek mają niestety bardzo dużo skutków ubocznych.

Jeżeli jesteście z Trójmiasta lub okolic i poszukujecie kogoś, kto profesjonalnie i z zaangażowaniem pomoże wam w treningach oraz z dietą Polecam Leszka – to znakomity trener personalny. Podobnie jak bardzo dobrze wyszkolony, podchodzący do swojej pracy z pasją oraz poczuciem humoru – trener Sebastian Młynarkiewicz

Zapraszam na treningi do tych Panów w Trójmieście.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: badania, dieta, flora bakteryjna, trądzik, wypryski

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up