Jak wspomóc swoją płodność? Co może szkodzić plemnikom? Czego nie należy jeść?

Dziś post o spermie oraz o tym, jak wspomóc swoją płodność. Co może szkodzić plemnikom? Czego nie należy jeść?

  • Przetworzonego, szczególnie wysoce przetworzonego jedzenia bogatego w nadmiar cukrów, tłuszcze trans, czyli wszelkie utwardzone tłuszcze roślinne. Jeżeli widzicie gdziekolwiek te składniki, to omijajcie te produkty.
  • Białej mąki pszennej, która jest bardzo mocno oczyszczona – nie będzie dobrym rozwiązaniem.
  • A także fast foody, alkohol, używki – nawet nadmiar marihuany nie będzie wskazany.

Co warto jeść dla zdrowia swoich plemników i spermy?

  • Produkty bogate w cynk, chociażby nasiona dyni, owoce morza, ryby, ostrygi, kalmary itd. Te produkty zawierają również sporo selenu, który też jest niezbędnym kofaktorem, do prawidłowej pracy naszych plemników. Więc o te substancje należy szczególnie zadbać. Oczywiście orzechy i inne pestki także są ich źródłem, ale wymienione wyżej produkty charakteryzują się ich największą zawartością.
  • Dodatkowo różne kasze: gryczana, amarantus, komosa, ryż brązowy, które również są świetnym źródłem tychże składników mineralnych.
  • Ogólnie rzecz biorąc dieta, powinna być bogata w witaminy i antyoksydanty, czyli jak najwięcej kolorów i jak najwięcej warzyw, owoców, oraz produktów wymienionych wyżej powinno znajdować się w jadłospisie.

Badania pokazały, że mamy świetny przepis na koktajl płodności. Dodano do niego witaminę D3 ok. 2000 jednostek, 2 gramy kwasów omega3, kwas foliowy oraz witaminę C. Po 6 tygodniach takiej suplementacji par, które miały problem z zajściem w ciąże. Okazało się, że po badaniach, 50% tych par, nie miało już takich problemów, więc jest to wynik bardzo bardzo wysoki. Wskazuje na to, że niedobory te występują często i mogą zaburzać zajście w ciąże.

Co brać, aby poprawić jakość swojej spermy?

Zazwyczaj pomoże nam L-arginina, ok. 4 G na dobę. Kolejnym takim związkiem jest Koenzym Q10. Tutaj już nawet od 10 do 20 MG na dobę powoduje zwiększenie ruchliwości plemników. Kolejnym elementem jest witamina E, może być od 200 do 400 IU na dobę. Kolejnym ważnym suplementem jest witamina C (200-500 MG), którą możemy dostarczać sobie w odpowiednich ilościach z dietą. A także olej lniany, tran i olej z wiesiołka. Tu już bym polecała zrobić badania, ponieważ jak mówiłam wcześniej może pomóc także witamina D3, B12, selen, czy też cynk, ale raczej w sytuacji niedoborów, więc warto najpierw zbadać swoją krew.

Gdybyście zapytali mnie o jeden, najlepszy i najbardziej skuteczny suplement na płodność mężczyzn i kobiet, taki który poprawia ruchliwość i żywotność plemników, to byłby mój faworyt: korzeń maca.

Korzeń maca pozytywnie, wpływa na płodność kobiet i mężczyzn poprzez regulację hormonów, polepszanie jakości i ilości spermy. Jest to wspaniały środek prawie dla każdego. Jedynym przeciwskazaniem są nowotwory u bliskiej rodziny, piersi, czy też jajników. Korzeń maca stosować, można około 1 łyżkę dziennie.

Zadbaj o swoją spermę. Nawyki żywieniowe mają znaczenie dla jakości twoich plemników. Przeciążony nieodpowiednią dietą organizm reaguje często obniżoną płodnością. Zacznij od podstaw – wprowadź wspomniane suplementy w swój jadłospis, które mogą ją znacznie poprawić.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, odżywianie, płodność, suplementy, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up