Jak zachować spokój w kilku prostych krokach

Jak zachować spokój w kilku prostych krokach

Im mniej stresu, tym lepiej!

Umiarkowany stres jest potrzebny, bo motywuje nas do działania, ale kiedy występuje przewlekle, może być przyczyną problemów zdrowotnych.

Dlatego warto wiedzieć jak łatwiej sobie z nim radzić w prostych krokach.

  • Badania naukowe wskazują, że korzystne mogą być tak proste rzeczy, jak m.in. „kąpiele leśne” (tzw: Shinrin-yoku), czyli spacery po lesie. Termin ten odnosi się do techniki, która wspiera fizyczne i psychiczne zdrowie ludzkiego ciała poprzez doświadczenie wielu zmysłów, gdy ciało jest wystawione na środowisko leśne.
  • Spacery po lesie mogą wykazywać korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka, zwłaszcza w zakresie regulacji nastroju oraz zmniejszania lęku i depresji. Silnie redukują poziom kortyzolu i adrenaliny w surowicy krwi.
  • Zaobserwowano również, że osoby mieszkające w bliskim otoczeniu zieleni i spędzające czas na świeżym powietrzu są bardziej energiczne, mają dobry ogólny stan zdrowia i mają większe poczucie sensownego celu w życiu. Niektóre badania wskazują również, że samo oglądanie obrazów związanych z przyrodą oraz słuchanie dźwięków natury wpływa na zmniejszenie stresu. Dlatego warto otaczać się chociażby roślinami w swoim domu.
  • Natura ma ogromne korzyści dla ludzkiego mózgu. Może wpływać na zwiększenie uczucia szczęścia, dobre samopoczucie oraz funkcje poznawcze. Dlatego zacznij już dzisiaj! Poświęć w ciągu dnia chociaż 5 minut, a docelowo minimum pół godziny na spacer w lesie, parku, czy w innym miejscu gdzie występuje zieleń, by zadbać o swoje psychiczne odprężenie.
  • Do tego dodaj dobre jedzenie i przemyślaną, dobrą jakościowo suplementację, by czuć się jak najlepiej.
    Pomocne mogą być zwłaszcza takie jak HappyMe, Chillme, czy ProtectMe recovery+, czy kompleks witamin B.

Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Porady dietetyka, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, stres, zdrowe podejście

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up