Jak zapobiegać infekcjom intymnym?

Jak zapobiegać infekcjom intymnym?

Dbaj o siebie Kobieto. Mnóstwo kobiet ma problemy „tam na dole”. Pieczenie, swędzenie, suchość, dyskomfort podczas stosunku, nawracające infekcje, dziwna wydzielina z pochwy, czy bóle z okolic intymnych.

Wizyta u zaangażowanego ginekologa powinna być podstawą. Badanie ginekologiczne, pobranie wymazu z pochwy pod ocenę mikrobiologiczną. Badania pod katem zakażeń, typu Chlamydia czy Rzęsistek, badania hormonów płciowych, żeby znaleźć przyczynę. Często też zaburzone jest pH pochwy i przez to patogeny mają sprzyjające środowisko do rozwoju. Wprowadź kilka zasad, które pomogą dbać o właściwe pH stanowiące Twoją najlepszą ochronę.

  • Do kąpieli dodaj sobie 2-3 szklanki octu jabłkowego, który nieco zakwasi środowisko.
  • Podcieraj się zawsze od przodu ku tyłowi, a nie odwrotnie. Nie zagarniaj sobie bakterii z zadka .
  • Podmywają się głównie wodą odstawiając wszelkie perfumowane żele, mydła. Możesz na koniec psiknąć się TAM na koniec hydrolatem żeby przywrócić skórze właściwe pH.
  • Po prysznicu czy kąpieli podsusz się papierowym ręcznikiem zamiast zwykłym w okolicach intymnych. Na łazienkowych ręcznikach rozwija się mnóstwo „żyjątek”.
  • Wietrz się. Ciasne ubrania, trudno „oddychające” materiały sprzyjają przegrzewaniu i namnażaniu drobnoustrojów. Spij najlepiej bez bielizny, a na co dzień dbaj o dobrej jakości przewiewną bieliznę, np. z bawełny dobrej jakości.

Stosujesz takie tricki u siebie?


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: infekcje intymne, kobieta

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up