Karmienie piersią – czy wypada karmić piersią w miejscach publicznych?

Karmienie piersią - czy wypada karmić piersią w miejscach publicznych?

Wiecie, wcześniej nie miałam zdania na temat karmienia piersią w miejscach publicznych.

Po prostu mnie to nie dotyczyło i nie interesowało. Ale nigdy też widząc taką sytuacje – nie skrzywiłam się, nie skomentowałam.
I mimo, że ja nigdy nie spotkałam się z przykrą sytuacją przy karmieniu (mam zazwyczaj wredną minę – może dlatego) to już moje koleżanki owszem.

  • aleee to obrzydliwe!
  • zakryj się!
  • tak w miejscu publicznym z cyckiem?
  • tak nie wypada!

Nie wypada karmić własnego dziecka? Dlaczego, dlaczego wykarmieniu dziecka, najbardziej fizjologicznemu zjawisku na świecie, niezbędnemu do przetrwania dziecka przypisuje się nośnik seksualny czy też wyzywa się, że to ohydne? Kobieta ma piersi tylko w jednym celu – by po narodzeniu dziecka móc je wykarmić. Tyle. I tylko tyle. To ktos ma głowie podtekst seksualny czy jakikolwiek inny.

Ohydne jest karmienie dziecka, a nie jest ohydne to, że na każdym kroku oglądamy gołe kobiety, które obnażają się w podtekście seksualnym? No nie potrafię zrozumieć. Przecież to tylko fizjologia, natura. Co ma zrobić matka z dzieckiem? Nie wychodzić z domu a może zacząć karmić dziecko mieszanką bo ktoś uważa, że tak nie wypada?

Uwierz, że jak dziecko jest głodne to nie ma czasu na myślenie czy obok mnie ktos siedzi, czy będzie patrzył czy nie bo krzyk głodnego dziecka jest naprawdę głośny i niczym innym nie idzie go przerwać. Każdy z nas był tak karmiony (oczywiście prawie ). Nie rozumiem więc skąd tyle ignorancji i dramy w ocenie tak banalnej czynności.

Karmienie piersią daje dziecku ogrom benefitów. Więc jeśli kogoś to brzydzi to niech nie patrzy i pozwoli dziecku zjeść. A najgorsze, że najczęściej takie komentarze padają od kobiet. Kobieta kobiecie wilkiem. Ja nie mam problemu z karmieniem Tosi gdziekolwiek jest głodna ale już moj Kacper tak.

Może pójdziesz do łazienki? Może to, może tamto? A ja zawsze mówię – Kacper, wyluzuj!

Ja naprawdę sadze, że wystarczy zająć się sobą, także w miejscu publicznym, a matce dać zrobić to co musi. Ps to dzieci będą utrzymywały nasze (mikro) emerytury. Lepiej aby miały jak największą objętość mózgu – karmione piersią mają.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Ciąża i dziecko, Dieta, Zdrowie
Tagi: dziecko, karmienie piersią, zdrowe dziecko

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up