Ludzie się nie zmieniają – ile razy to słyszałeś?

Ludzie się nie zmieniają - ile razy to słyszałeś?

Ludzie się nie zmieniają – ile razy to słyszałeś? To założenie z góry, że jeśli jesteś np. w czymś słaby, to już zawsze taki będziesz. Że jeśli nie masz danej umiejętności to jej nie nabędziesz. Że jeśli masz określona cechę charakteru, której nie lubisz to jesteś na nią skazany. Wiesz co Ci powiem?

Gówno prawda. Nie zmienia się ten, kto nie czuje takiej potrzeby. Masz prawo próbować tyle razy ile potrzebujesz. To, że próbowałaś/próbowałeś zmieniać coś w swojej diecie, w swoim życiu, w swoich nawykach już wiele razy i nie wyszło… To nic. Bo możesz spróbować kolejny raz i kolejny i kolejny. Bo jesteś tylko człowiekiem. Masz emocje, gorsze dni, depresje itd. Próbuj tak długo, aż poczujesz, że zmiana wchodzi Ci w krew i staje się Twoim nowym torem postępowania. Z poprzednich prób wyciągnij wnioski, zakasaj rękawy i rób swoje, Ci którzy dziś się z Ciebie śmieją i robią wielkie halo, za Twoimi plecami przyjdą zapytać „jak to zrobić?”, kiedy już osiągniesz to na czym dziś zależy. W moim przypadku tak było gdy otworzyłam firmę czy napisałam książkę. Walka o siebie, swoje zdrowie i dobre życie to nasze prawo.

Nie pozwól sobie utracić marzeń, wedle czyjegoś narzekania i widzimisię. Ludzie zawsze będą gadać. Za gruba, za chuda, za głupia, za mądra. A w większości ludzie, którzy nie lubią Ciebie, nie lubią też siebie i swojego życia. Jedyna ocena, jaka w tej sprawie ma znaczenie, to Twoja własna. Jeśli czujesz, że chcesz jeszcze raz podjąć próbę, to działaj. Ludzie potrafią się zmienić o 180 stopni. Nasz mózg jest neuroplastyczny. Jesteśmy w stanie przeorganizować swoje nawyki. Schematy myślowe. Możemy dokonać każdej zmiany, kiedy będziemy wytrwale nad nią pracować. Znam wielu ludzi, którzy totalnie odmienili swoje życie. Sama wciąż się zmieniam. Dobrej zmiany Ci życzę.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Choroby, Dieta, Porady dietetyka, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, zdrowe podejście, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up