Mamą być – odkrywanie, czym jest miłość

Mamą być - odkrywanie, czym jest miłość

To zdjęcie jest wyjątkowe. Bo są na nim aż trzy (jedna w tle) wyjątkowe dla mnie osoby, których jeszcze rok temu w moim życiu nie było.  Właściwie @natalia_tober to była. I brakuje jeszcze @joanpodgorska.

To niesamowite jak przez rok potrafi zmienić się życie. To niesamowite jak przez rok może zmienić się człowiek. Przy tym małym brzdącu, zdałam sobie sprawę, że dzieci są zajebiste (cóż, wcześniej miałam stosunek raczej ambiwalentny). Przy niej zrozumiałam, co jest naprawdę ważne w życiu. Przy niej nie liczy się żaden hejt. Przy niej zrozumiałam, że byłam głupia myśląc o tym, że chyba nie chce mieć dzieci. Przy niej zrozumiałam, że potrafię być bardzo wrażliwa i delikatna jak tylko chce. Przy niej zrozumiałam, że mogę gory przenieść… a w realu np spać całą noc w niewygodnej pozycji by jej było wygodnie albo po prostu pół nocy ją karmić by była szczęśliwa. Przy niej zrozumiałam, że sama mogę być głodna ale dla niej wstanę i ugotuje najpyszniejsze i najzdrowsze co możliwe. Przy niej zrozumiałam czym jest tęsknota po 2h od pożegnania. Przy niej zrozumiałam czym jest ciągła obawa o kogoś. Przy niej zrozumiałam, że dla niej chce być najlepszą wersje siebie tak by miała świetne dzieciństwo, dużo wsparcia i miłości ale i bym nie przekazała jej świadomych jak i podświadomych schematów.

Tak, naprawdę bardzo ją kocham. Całym sercem. A tak bardzo się bałam, że nie będę potrafiła. Nadal się boje, że moim charakterem zrobię jej krzywdę ale naprawdę staram się jak mogę. Pracuje nad sobą dzień w dzień.

Ojej ile się przy niej nauczyłam. A to dopiero 7 miesięcy. Tak, jestem matką ale teraz zaczynam rozumieć to tzn nią być. Szacun drogie Panie, szacunek dla każdej matki. To niesamowita przygoda ale jednak tak bardzo kręta i trudna.

Bardzo doceniam i dziękuje losowi, że wybrała mnie na swoją mamę. Bo każda mama myśli o swoim dziecku, że jest wyjątkowe i KAŻDA ma racje.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Ciąża i dziecko, Dietetyka kliniczna, Porady dietetyka
Tagi: dziecko, mama

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up