Martwisz się na zapas? Poznaj proste rzeczy, które być może zmienią Twoje życie!

Martwisz się na zapas? Poznaj proste rzeczy, które być może zmienią Twoje życie!

Snujesz najgorsze scenariuszeAnalizujesz przeszłośćZadręczasz się, co by było gdyby? Albo co gorsze narzekasz? Porównujesz się do innych?

Zamartwianie się kradnie Ci czas stresuje i wpędza w lęki. Osłabia koncentrację, pamięć i odporność organizmu. Powiem Ci coś, bo lepiej uczyć się na cudzych błędach, niż na swoich:

  • Przeszłości nie zmienisz. Możesz o niej zapomnieć lub przepracować i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
  • Przyszłości nie zaplanujesz na 100%, możesz tylko ją wstępnie ukształtować swoimi działaniami (tu postaw na te pozytywne).
  • Zweryfikuj ludzi, którymi się otaczasz. Być może dzielisz życie z energetycznym wampirem, który nie pozwala Ci iść naprzód, albo co gorsza ciągnie Cię za sobą w dół.
  • Pielęgnuj siłę, która jest w Tobie, bo jest, choć czasem musisz się do niej dogrzebać. Pomyśl co powiedziałbyś człowiekowi znajdującemu się w trudnej sytuacji? Pewnie: “Będzie dobrze, ułoży się, zobaczysz”. Zastosuj własne rady. Skup się na tym co tu i teraz.
  • Uśmiechnij się, przytul się do kogoś.
  • Otocz się dobrymi ludźmi, którzy w razie “wu” nadejdą z pomocą.
  • Naucz się dziękować.

Proste rzeczy, a bardzo ułatwiają życie. Pochwalcie się w komentarzach pod postem, co dobrego, pozytywnego i radosnego Was ostatnio spotkało. Ja dostałam w tym tygodniu kilka wyjątkowo dobrych informacji, na jakie czekałam. A wczoraj dostałam od mojego K. kwiaty bez okazji.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up