Melatonina – sekret zdrowego snu. Jak niedobór melatoniny wpływa na nasze zdrowie?

melatonina - wpływ na zdrowie

Nawet w zachmurzone dni dochodzi do ziemi oko 32% pełnego spektrum światła. Jest to bardzo ważne, że słońce cały czas dostarcza nam pełne spektrum. A co ze sztucznym światłem. Ledy są wszędzie, w telefonach, telewizorach, oświetleniu etc… jesteśmy w kontakcie ze sztucznym światłem praktycznie przez cały czas.

Melatonina ma za zadanie zregenerować nasze ciało i umysł podczas snu. Jeżeli co noc nie dochodzi do jej wydzielania się, przez wystawianie się na sztuczne światło – może być to bardzo problematyczne dla zdrowia. Oświetlenie Led niestety obniża nasz poziom melatoniny o 80%. Światło ekranu telefonu wydziela światło zaburzające poziom melatoniny. To światło powoduje, że nasz sen nie jest efektywny, regeneracja jest dużo słabsza – wynikiem czego nad ranem budzimy się zmęczeni i jesteśmy mniej produktywni.

Według testów zwykłe okulary o przezroczystej barwie, z filtrem blokującym światło niebieskie, przepuszczają w dużym stopniu niebieskie światło. Poziom blokowania wynosi zaledwie 380-400 nanometrów. Jest to zdecydowanie za mało, aby mówić o pełnej ochronie melatoniny. Okulary blokujące światło niebieskie EyeShield z pomarańczową barwą ucinają całe niebieskie i większą część zielonego. Poziomom blokowania sztucznego światła jest znacznie większy. Dzięki takiej ochronie poziom melatoniny nie zmniejsza się, a my mamy spokojny i pozwalający na regeneracje sen. Jak ktoś ma ochotę to kod SANDIET daje fajna zniżkę na te okularki.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: melatonina, okulary, optyk, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up