Nadciśnienie, miażdżyca, choroby serca – naturalne sposoby na walkę z chorobą

Nadciśnienie, miażdżyca, choroby serca - naturalne sposoby na walkę z chorobą

Dobra mina do złej gry? Bardzo często pytacie mnie o swoich dziadków w temacie ich zdrowia. Prosicie o wskazówki przy nadciśnieniu/miażdżycy/chorobach serca. Proste, banalne a tak działają.

Pierwsze efekty będą widoczne już po 1-3 miesiącach. Ale najlepsze osiąga się po roku.

  • Zwykłą sól zamień na wysokopotasową. Niestety spożywamy dziś za dużo soli. Poza osobami aktywnymi w większości mamy za dużo sodu w diecie. Idealnie ograniczyć sól, ale miało być prosto. To proste rozwiązanie, a może bardzo pomóc. Potas jest antagonistą sodu i zazwyczaj mamy za mało potasu w diecie. Nadmiar sodu może nie tylko prowadzić do chorób serca, nadciśnienia, miażdżycy, ale też zaostrzać przebieg chorób autoimmunologicznych.
  • Zamień cukier na ksylitol/erytrol lub stewię 100%. Do wyboru. Żaden słodzik nie jest idealny. Każdy ma jakąś wadę. Ale to, że wyrzucisz całkowicie cukier w domu to będzie bardzo dużo dla Twojego zdrowia. Nie posłodzisz herbaty cukrem, tylko zdrowszym ksylitolem, który nie podnosi cukru, insuliny i ma znacznie mniej kalorii. Robisz ciasto? Też posłodzisz zdrowiej, bo już nie będzie w domu białego cukru. U nas nigdy nie ma cukru.
  • Niech codziennym nawykiem stanie się picie oleju lnianego (budwigowego). Oczywiście ja rekomenduję nasz SmartMe, ale wiem, że starsza osoba może nie mieć na niego funduszy. Jeśli kupujecie olej lniany, to najlepiej w ciemnej butelce i do tego nie za dużej. Trzymacie w lodówce. Pijemy łyżkę po śniadaniu, a SmartMe 5 ml. Co to da? Powoli zacznie zmieniać się profil kwasów tłuszczowych w naszej krwi, co przełoży się na działanie przeciwzapalne.
  • Sok z granatu. Błagam namówcie każdego kto ma problem z sercem itd., aby codziennie pił chociaż pół szklanki soku z granatu. Może być na czczo lub po śniadaniu. Nie uwierzycie w wyniki krwi bliskiej osoby po roku picia takiego soczku.
  • Czosnek! Codziennie ząbek przed snem. Obierz czosnek, pokrój i po 15 minutach połknij. Wiem, zapach straszny, ale możesz później przełknąć sok z cytryny i powinno być ok.

Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Dietetyka kliniczna, Zdrowe produkty, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: choroby serca, dieta, miażdżyca, nadciśnienie, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up