Naturalne kosmetyki – kampania Julii Wieniawy

Miałam przyjemność brać udział w kampanii nowych kosmetyków Julia Wieniawa. Kosmetyki te są w pełni naturalne, co uważam – stało się teraz trendem i to bardzo dobrze.

Ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę, z tego, że kosmetyki, które zazwyczaj kupujemy, mają bardzo dużo szkodliwych dodatków, które wchłaniają się przez skórę do naszego ciała i mogą powodować wiele niepożądanych objawów i problemów zdrowotnych.

Szczególną uwagę na kosmetyki z bardzo dobry składem powinniśmy zwrócić przy chorobach autoimmunologicznych, problemach z gospodarką hormonalną i jakichkolwiek alergiach, nietolerancjach etc. – choć tu również może pojawić się alergia na naturalne substancje, takie jak zioła. Dlatego zalecam szczególną ostrożność.

Mimo to jestem zwolenniczką naturalnych kosmetyków i używania tylko i wyłącznie takich, ponieważ wiele prac naukowych pokazuje, że substancje używane w standardowych kosmetykach mogą powodować przewagę estrogenową, zaburzenia hormonalne, problemy z niedoczynnością tarczycy, czy też pogarszać objawy związane z chorobami autoimmunologicznymi.

Co więcej, jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z detoksem, wątrobą, układem limfatycznym – szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, na to jakich kosmetyków używamy, ponieważ w przypadku tych dolegliwości substancje te będą z trudem, się metabolizowały.

A Wy moi drodzy, jakich kosmetyków używacie?

Ja przyznaję szczerze, że już w większości naturalnych, z dobrym składem – aczkolwiek jest kilka takich, których ciężko znaleźć mi zamienniki jednak staram się, jak mogę.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Uroda, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: cera, kobieta, kosmetyki, makijaż

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up