Nawodnienie dziecka – soczki, słodkie napoje gazowane, woda smakowa? Mówimy STOP

Nawodnienie dziecka - soczki, słodkie napoje gazwane, woda smakowa - mówimy STOP

Bardzo dużo pisze na temat zdrowego stylu życia i diety bardzo dużo innych dietetyków działa w tym aspekcie i kiedy myślę, że już wszystko było powiedziane i dotarło naprawdę do wielu osób to okazuje się, że jednak nie.

Soczki, słodkie napoje gazwane, woda smakowa, ciemne napoje gazowane, herbata z granulek czy kupna herbata mrożona. Jeżeli podajemy dzieciom takie napoje to nie oczekujmy dla nich zdrowia zarówno teraz, jaki w przyszłości. Naprawdę dzieci nie muszą jeść tyle słodyczy i tyle skoków jak się wydaje. Dziecko potrzebuje wody do nawodnienia, a dlaczego dziecko nie chce pić wody tylko soki?

Odpowiedź jest jedna jest przyzwyczajone do słodkiego smaku. Gdyby woda była z dodatkiem cukru również by ją chętnie popijało. Nie podawaj swojemu dziecku soków, napojów typu cola czy oranżada są to napoje, które wpływają bardzo niekorzystnie na jego zdrowie ponadto dostarczają masę kalorii, barwników i cukru. Wiele barwników ma udowodniony naukowo wpływ na zaburzenia rozwoju dzieci.

Jeżeli dziecko nie chce jeść, zwróć uwagę co pije. Często dzieci pijące bardzo dużą ilość soków są niejadkami, dlaczego? Ponieważ z soków dostarczają bardzo sporą ilość kcal około 300 ml znanego soku to około 150-200kcal, jeżeli wypije 2 takie soki to już 400kcal a ile powinno kcal przyjąć roczne dziecko?

Około 1000-1200 jeżeli dorzucimy do tego ciasteczko i słodką bułeczkę na spacerze to mamy już połowę zapotrzebowania naszego maluszka. Jeżeli dojdą przekąski w postaci chrupek kukurydzianych lub innych dobowa kaloryczność stopniowo się uzupełnia bez żadnego wartościowego posiłku.

Skupiamy się bardzo często na diecie dorosłych natomiast dieta naszych pociech jest równie ważna, jak nie najważniejsza. Starałeś/as kiedyś zmienić swoje nawyki żywieniowe? To wiesz, jakie to jest ciężkie ile pracy, ile wyrzeczeń ile przemian w umyśle jest potrzebnych, aby zamiast po batona sięgnąć po marchewkę. Nie fundujmy tego swoim dzieciom.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dziecko, nawodnienie, nawyki żywieniowe, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up