Nowotwory – Profilaktyka i czynności, które warto wykonywać, by wydłużyć dobry stan zdrowia

Nowotwory - Profilaktyka i czynności, które warto wykonywać, by wydłużyć dobry stan zdrowia

Nie muszę wspominać o negatywnym wpływie na organizm spożywania alkoholu, zażywania narkotyków czy palenia papierosów. Te czynniki oczywiście mają działanie nowotworowe.

  • Brak ruchu również jest niekorzystny. Nie chodzi tu o intensywne treningi, ale chociażby o jakikolwiek ruch w postaci spacerów etc. Wiecie również już, że żywność nisko przetworzona jest najbardziej wskazana w profilaktyce przeciw nowotworom. Produkty wysoko przetworzone, czyli: wszelkie mieszanki np. kostki rosołowe, fast foody, czy gotowe dania w pojemnikach, z bardzo długimi składami nienaturalnych składników. Wszystkie tego typu wynalazki, powinny zostać wyeliminowane.
  • Należy również zwrócić uwagę na cukier, który nie jest polecany, ani w profilaktyce, ani podczas leczenia. Dodatkowo często zaleca się duże ograniczenie węglowodanów ogółem. Jednym z bardziej szkodliwych czynników, jeżeli chodzi o nowotwory, jest nadmiar kalorii. Także pamiętajcie, aby się nie przejadać i zachowywać swój bilans kaloryczny.
  • Kolejnym takim czynnikiem będzie nadwaga, czy otyłość- szczególnie nadmiar tkanki tłuszczowej wisceralnej (brzusznej) która powoduje stan zapalny. Szczególnie szkodliwe są również dla nas kwasy tłuszczowe trans. Badania pokazały, że nadmiar nasyconych kwasów tłuszczowych, znajdujemy szczególnie w diecie przetworzonej, w produktach pochodzenia zwierzęcego (nadmiar – smalec, masło, także olej kokosowy, który nie jest odzwierzęcy i wszelkie tłuste mięsa).
  • Prace naukowe potwierdzają, że prawidłowy bilans kwasów tłuszczowych omega 3 (olej lniany, siemię lniane, orzechy, ryby, owoce morza), omega 6 (głównie olej z wiesiołka) i omega 9 (oliwa z oliwek, olej z awokado, awokado, orzechy) może przeciwdziałać nowotworzeniu, ponieważ ma działanie przeciwzapalne.

Stan zapalny jest głównym podłożem nowotworów i wielu innych chorób. Nasycone kwasy tłuszczowe mogą być elementem diety, ale w odpowiedniej ilości.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: nowotwór, nowotwory

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up