Obrzęki a nasze hormony

Obrzęki a hormony

Kochane, jeżeli cierpicie na obrzęki, a sprawdziłyście już tarczycę, nerki i inne podstawy o których mówię – to prawdopodobnie przyczyna leży w problemach hormonalnych.

Zatrzymanie wody, obrzęki, PMS itd. Najczęściej mają 2 przyczyny:

  • nadmiar prolaktyny,
  • niedobór progesteronu.

Aby to sprawdzić należy wykonać badanie z krwi. Najczęściej polecam wykonać je w 2 fazie cyklu, czyli od 20 do 25 dnia (przy cyklach regularnych). Jeżeli prolaktyna jest za wysoka, to należy udać się do endokrynologa. Najczęściej przyczyną jest hiperprolaktynemia czynnościowa. Czasem możemy mieć oba te problemy, do czego przyczynia się “kradzież pregnenlonu” Cząsteczka która miałaby zostać przeznaczona na produkcję progesteronu, wykorzystywana jest w powstawaniu kortyzolu a to też może podnosić prolaktynę.

Dlatego tak istotny jest odpoczynek, relaks czas dla siebie.

Możemy sobie pomóc również poprzez odpowiedni sen, zdrowe odżywianie, nawodnienie i wyrównanie niedoborów. Bardzo ważne tu – są witaminy z grupy B, D3 i omega3. Jeżeli macie objawy zwiększonego kortyzolu, ale jeszcze nie związanego z jednostkami chorobowymi < najlepiej go badać ze śliny lub moczu >, pomoże wam witamina C, żeń szeń, l-arginina, l-teanina i lizyna.

Na niski progesteron może pomóc niepokalanek, witamina C, czasami korzeń maca i szafran. Bardzo dobre są kremy z progesteronem. Czasem warto zastosować po prostu hormony w tabletce, ponieważ niedobory progesteronu są uciążliwe. Powodują problemy z układem nerwowym, ze snem, regeneracją i wiele innych.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, hormony, kobieta, prgesteron, prolaktyna, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up