Perfumy dla domu – magia zapachu poprawi Twój nastrój!

Perfumy dla domu - magia zapachu poprawi Twój nastrój!

Lubisz kiedy w Twoim otoczeniu ładnie pachnie?

Aromaty i zapachy nie tylko są w stanie poprawiać nastrój, śle tez wspierać koncentrację, działać odświeżająco na umysł. Aromaterapia jest nawet pomocna przy wielu schorzeniach i ma właściwości wspierające zdrowie.

Ja uwielbiam zapachy wokół mnie, ale nie lubię, kiedy są sztuczne. Niedawno odkryłam świetny przepis i mam zamiar zrobić takie niepalne, pachnące świece dla siebie i moich bliskich – super opcja na prezent.

Czego potrzebujemy?

  • 1 szklanka wody (temperatura pokojowa)
  • 1 opakowanie żelatyny
  • 1/8 łyżeczki wódki – nie do wypicia
  • 1/2 do 1 płaskiej łyżeczki wybranego olejku eterycznego (ja uwielbiam cytronelowy, mandarynkowy, pomarańczowy, melisowy, lawendowy i z takich je wykonam)

Wykonanie:

Połowę przygotowanej porcji wody zagotuje dodaj do niej żelatynę. Wymieszaj dokładnie, by się rozpuściła. Dodaj pozostałą 1/2 szklanki wody niepodgrzanej i ponownie wymieszaj. Teraz dodaj odmierzoną porcję wódki i olejku eterycznego. Wymieszaj wszystko razem dokładnie, najlepiej użyć do tego trzepaczki rózgowej. Przelej wszystko do wybranego, ozdobnego słoiczka i odstaw w chłodne miejsce, na minimum godzinę. Taką gotową galaretkę zapachową możesz ustawić w sypialni, salonie, na swoim biurku w pracy, w toalecie i gdzie tylko zechcesz. Zakrywaj ją wieczkiem, kiedy jej nie używasz, żeby dłużej cieszyć się jej zapachem.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dietetyka kliniczna, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: olejki eteryczne, relaks, zapachy do domu, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up