Postanowienia noworoczne – małymi kroczkami do celu!

Postanowienia noworoczne - jak realizować?

Jak Twoje postanowienia noworoczne z 2019? Zrealizowane w 90-100%? Wysoka poprzeczka, którą sobie stawiamy tworząc ambitne cele często jest zbyt wysoka.

Trzymamy się spinając do pewnego momentu, aż coś puści. ak już puści, to ciężko wrócić, bo przecież taki ambitny plan nie może być robiony po łebkach. Jak ma być na 20%, na 10%, to w ogóle nie warto. Czyżby?

Czy tworząc swoje cele na Nowy Rok bierzesz realnie pod uwagę to, że doba ma 24 godziny, Twój czas i siły nie są z gumy, a życie zawsze czymś zaskakuje? Czy Twój cel wpisuje się w zamianę jakiegoś negatywnego nawyku, który chcesz poprawić na lepszy? Czy tylko dorzucasz sobie kolejne rzeczy do już napiętej listy? A potem brakuje snu, czasu na odpoczynek, dla bliskich, rozwój,bo nagle doba niezwykle się skurczyła.

A może by tak wziąć pod lupę postanowienia, które z roku na rok jakoś tak nie wypalają i odwrócić proporcje? Zamiast 100% wdróż 10% i sprawdź na koniec 2021 rezultaty. 1000 kroków więcej każdego dnia, to średnio 0,8 km dystansu. Jeśli przez 365 dni będziesz robić ten niecały kilometr więcej to w skali roku przejdziesz o prawie 300 km więcej! To jak z Poznania do Warszawy na piechotę!

  • Jeśli zjesz o jedną porcję owocu i jedną porcję warzywa dziennie więcej, to w skali roku zjesz średnio 36 kg więcej warzyw i owoców.
  • Jeśli codziennie odłożysz 10 zł, to po roku zbierania uzyskasz ponad 3600 zł, które będziesz mieć ot tak, do dyspozycji.
  • Jeśli poświęcisz 10 minut dziennie na czytanie książki/artykułu/czegoś rozwojowego zamiast gapienia się bezmyślnie w telefon to po roku spędzisz ponad 2,5 dnia na świadomym rozwoju.

Małe rzeczy dużo robią i łatwo „wchodzą w krew”. Małych, wielkich kroków nam życzę.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Dieta, Dietetyka kliniczna, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyka, postanowienia noworoczne, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up