ProbioticMe marki 4HER – co warto wiedzieć?

ProbioticMe marki 4HER - co warto wiedzieć?

Już jakiś czas temu obiecałam Wam, że opowiem o naszych probiotykach. ProbioticMe z 4healthlabs.

Co więc warto o nich wiedzieć?

  • Na pewno to, o czym wspominałam wielokrotnie – zaleca się, trzymać je w lodówce, ponieważ niska temperatura przedłuża żywotność probiotyków
  • Producent danego probiotyku gwarantuje, że przechowując go w temperaturze pokojowej jego żywotność, będzie trwała X miesięcy. Z kolei, gdy jest on przechowywany w lodówce, żywotność przedłuża się o 1-3 miesięce. Jest to oczywiście, zależne od kilku czynników, chociażby szczepów. Ja trzymam probiotyki w lodówce, zarówno przed otwarciem, jak i po.

Nasze probiotyki zostały rozłożone na 2 kapsułki.

  • W 1 znajduje się saccharomyces boulardii, czyli ten dobrze znany Wam (mam nadzieję) z mojego profilu, drożdżak, który świetnie wspiera organizm przy i po antybiotykoterapii oraz chroni przed grzybicami. Można go wykorzystywać w Sibo, czy jakichkolwiek problemach z układem jelitowych, szczególnie biegunkami.
  • Z kolei w 2 kapsułce mamy szczepy bifido i lactobacillus. Szczepy z 1 nie za bardzo lubią się z tymi zawartymi w 2, dlatego 1. kapsułka powinna być stosowana po śniadaniu, a 2. po kolacji.

Często pytacie, czy można stosować nasze probiotyki przy Sibo. Ja nie zalecam, ponieważ poza bifido i saccharomyces mamy również lactobacillusy, na które osoby zmagające się z tą jednostką chorobową różnie reagują. Lactobacillusy mogą pogarszać objawy. W prawdzie dostawałam wiele wiadomości zwrotnych od osób z Sibo zażywających te probiotyki. Przekazywano mi informacje o tym, że czują się świetnie po ich zastosowaniu. Pamiętajcie jednak, że w chorobie Sibo najbardziej poleca się bifidobacterium i saccharomyces. Dobrze, aby były to czyste bakterie, bez żadnych prebiotyków, inulin itp. (mimo ich małej zawartości). Na początku kuracji bardziej polecałabym więc takie probiotyki.

A nasze już niedługo będą stuningowane i jeszcze lepsze.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, jelita, probiotyki, układ odpornościowy, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up