Probiotyki / 3 – Kiedy małym dzieciom powinniśmy podawać probiotyk? 

Kiedy małym dzieciom powinniśmy podawać probiotyk?

W przypadku bóli brzuszka, problemów z kolkami, występujących biegunkach, zaparciach – a także w problemach z odpornością. Pamiętajmy jednak zawsze o wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Wiele prac naukowych dowodzi, że po cesarskim cięciu warto podawać probiotyk dziecku. Co prawda nie ma wskazań, by robić to bez przerwy do 5, czy 6 roku życia, ale jakąś część roku z pewnością. Taki probiotyk warto podawać, aby flora bakteryjna mogła się regenerować. Gdyż dzieci nierodzone drogą naturalną mają tę florę bakteryjną znacznie uboższą. Tutaj również znów naciskamy na dietę – karmienie mlekiem matki. Na Biegunki, infekcje górnych dróg oddechowych, atopowe zapalenie skóry, alergie, antybiotyki, polecam stosowanie LoGGic. 

Z kolei, jeśli twoje malutkie dziecko ma kolki lub gazy zastosuj – Biogaia. Średnio należy brać go przez 3 miesiące. W Problemach jelitowych, stanach zapalnych jelit i na ogół biegunkach, zaparciach lub w chęci ogólnego poprawienia stanu fory bakteryjnej dziecka – zazwyczaj (najlepiej już od narodzenia) sprawdza się Vivomixx kropelki. Pamiętajmy jednak zawsze nim zdecydujemy się na probiotyk – o wcześniejszej konsultacji z lekarzem. W przypadku zespołu jelita drażliwego – to dzieciom powyżej 7 roku życia oraz dorosłym poleca się Lactobacillus, plantarum 290 v, którego skuteczność potwierdza wiele badań. Także Sanprobi IBS oferuje właśnie taki produkt. Stosujcie zgodnie z opakowaniem przez czas od 1 do 3 miesięcy (max. 6). 

Pamiętajmy o tym, aby przechowywać probiotyki w lodówce, oraz że nie powinno się stosować dwóch probiotyków naraz, nie łączyć ich z gorącymi posiłkami, kwasami, czy też alkoholem (wówczas zabijane są dobre bakterie). Dobry probiotyk powinien mieć oznaczenie, szczepu, rodzaju itd. Np. „Lactobacillus plantarum 290 v”. Jeżeli znajdziecie na opakowaniu taki zapis, jest to dobry przebadany probiotyk. Niestety badania pokazały, że 90% probiotyków nie ma tych bakterii, które deklarują producenci.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up