Probiotyki / 4 – Enterol i Lakcid – Czym są? Jak je przyjmować? Czy można stosować z antybiotykami?

Probiotyki / 4 - Enterol i Lakcid - Czym są? Jak je przyjmować? Czy można stosować z antybiotykami?

Kolejnymi probiotykami, o których chcę opowiedzieć to: Enterol i Lakcid. Mają wskazania do stosowania z antybiotykami, podczas antybiotykoterapii i po zakończonej antybiotykoterapii. Są to leki, czyli jesteśmy pewni, że drożdże znajdujące się na opakowaniu – muszą się w nim znajdować także mamy tu większą pewność. Pamiętajcie również, że zawierają laktozę.

Enterol jest lekiem i ma wskazania w przypadku biegunek, antybiotykoterapii, eradykacji helicobacter pylori i również po takiej eradykacji warto go zastosować – a czasami profilaktycznie. Często poleca się go przy boreliozie i innych infekcjach. Bardzo tu musimy uważać, jeżeli chodzi o obniżoną odporność, ponieważ jest to drożdżak, którym możemy się zainfekować. Dla starszych dzieci po 7 roku życia zaleca się Sanprobi Barier (korzystnie wpływa na barierę jelitową) i Sanprobi Super Formułą (ma dodatek prebiotyku, więc nie sprawdzi się w przypadku zaparć, ale jest dobry, gdy zaczynamy przygodę z probiotykami i nie mam pewności, który stosować. Są to wieloszczepowce, możemy dzięki nim zobaczyć czy u nas się sprawdzi.

Zaczynając od jednej tabletki i obserwując efekty) oraz Sanprobi IBS (pod kątem zespołu jelita drażliwego i dolegliwości typu zaparcia i biegunka). Jeśli cierpicie na zapalenie jelita grubego z wrzodami, celiakie, lub chorobę Leśniewskiego i Crohna to polecam Vivomixx. Jeżeli macie podejrzenie zespołu jelita drażliwego, SIBO, gazy, wzdęcia lub zaczynacie swoją przygodę z probiotykami, to dla dzieci, po 7 roku życia oraz dorosłych polecam Alflorex, czyli pojedynczy bifidobacterium infantis, szczep bakteryjny. Później należy przejść przez stosowanie wieloszczepowca bifidobacterium typu bifidobacterium kirkmana, który świetnie działa, przy SIBO i tego typu problemach. Jak widzicie, jest to temat bardzo szeroki. Stosujcie probiotyki mądrze i z rozwagą pamiętajcie o konsultacjach z lekarzem.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: antybiotyki, badania, dieta, dietetyk, Enterol, Lakcid, probiotyki, suplementacja, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up