Probiotyki dla maluszka – jakie wybrać?

Probiotyki dla maluszka - jakie wybrać?

Moja córcia pomimo przyjścia na świat ostatecznie drogą cesarskiego cięcia i karmienia piersią do 6 miesiąca życia cieszy się dobrą odpornością, rozwojem i pracą przewodu pokarmowego.

Epizod kolki miała w zasadzie raz, kiedy karmiłam ją naturalnie. Myślę, że na jej zdrowie miało wpływ ogromnie dużo czynników, jak choćby ten, że zdrowo trzymałam się na długo przed ciążą, w jej trakcie, jak i po. Starałam się też jak najdłużej, jak mogłam karmić naturalnie i budować dobre środowisko dla rozwoju jej jak najzdrowszej mikrobioty.

Myślę też, że dużą rolę w tym, że od urodzenia nie mieliśmy problemów z jej brzuszkiem miały wpływ probiotyki, które w zasadzie od urodzenia jej podawałam. Pierwszym, jaki jej aplikowałam był LoGGic + z Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103).

Następnym był właśnie vivomixx krople. Od początków mojej pracy, jako dietetyka klinicznego korzystam z różnych rozwiązań jakie mają w ofercie, jako pharmabest. Do tej pory jednak żadnego oficjalnie nie promowałam, gdyż cenię sobie niezależność wyboru. Jednak kampania: Maleństwo mamy pod najlepszą ochroną, wydaje mi się być godną nagłośnienia. Dlatego zdecydowałam się na zarekomendowanie Wam produktu Vivomixx krople.

Jest to produkt, który zawiera unikalną formułę szczepów tworzących wzajemną synergię, skomponowaną przez profesora De Simone. Nie zawiera laktozy, glutenu, soi, może być stosowany od pierwszych dni życia. Ponadto szczepy w nim są niepatogenne i zawierają certyfikat GRAS (USA) i QPS (EU) oraz mają badania kliniczne. De Simone Formulation ma szereg udowodnionych dowodów naukowych, na skuteczność działania w różnych obszarach terapeutycznych. Jest to produkt, który aplikujemy w kropelkach, co ułatwia podawanie Maluszkowi. Ma też specjalne opakowanie, w którym liofilizowane bakterie znajdują się w nakrętce i dopiero, kiedy otworzymy go następuje wymieszanie liofilizatu bakterii z olejem mct znajdującym się w buteleczce.

Powinien być przechowywany w lodówce, a ponadto również kiedy do nas dociera powinien przyjść schłodzony i specjalnie termicznie zabezpieczony.
Oczywiście tego rodzaju wieloszczepowe probiotyki nie są potrzebne każdemu dziecku od dnia narodzin.

Jednak grupa dzieci bardziej narażonych na kolki, bóle brzuszka, nieprawidłowe stolce i wypróżnienia, problemy z biegunkami, czy rotawirusami może z nich szczególnie skorzystać.

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem probiotyków dla swojego Maluszka to jest to produkt, który szczególnie jest wart zainteresowania spośród tych probiotyków, które są przeznaczone dla noworodków i wieku niemowlęcego. Zwłaszcza jeśli Maluszek cierpi na problemy z brzuszkiem, czy jest w grupie o zwiększonym ryzyku dla dysbiozy.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Ciąża i dziecko, Dieta, Dietetyka kliniczna, Zdrowie
Tagi: dieta, dietetyk, dziecko, probiotyki, trawienie, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up