Pyłki, trawy, nowalijki, owady

Pyłki, trawy, nowalijki, owady

Wiosna i lato są niezwykle piękne. Zieleń, kwiaty, słońce, inne powietrze. Wszystko budzi się do życia, a Ty w tym czasie ledwo zipiesz Kichanie, prychanie, wieczny katar, zatkany nos, problemy z zatokami, bóle głowy, oczy łzawią, swędzą, ogromna senność, to tylko niektóre problemy, na jakie w tym czasie narzeka coraz więcej ludzi.

A przecież pylenie itd. to naturalne procesy, jakie zachodzą w przyrodzie. Czy jesteś skazana/skazany już tylko na leki i z roku na rok gorsze tolerowanie tego czasu? Czy wiesz, na co konkretnie masz alergię, były wykonywane testy w tym kierunku? Żeby mieć lepszy potencjał do radzenia sobie z alergią ważne jest by wiedzieć z czym mamy do czynienia.

Zatem dobre testy od skórnych, po IgE całkowite i swoiste, przez metabolizm histaminy, po badania bardziej szczegółowe molekularnie, jak np. panel Alex powinny stanowić podstawę dla właściwych działań.

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyjścia z alergii. Nasz organizm co jakiś czas „aktualizuje bazę danych” i wyrzuca te nieaktualne. Kiedy układ odpornościowy przestaje widzieć wroga w naturalnych białkach, z jakimi jako człowiek mamy kontakt może ponownie dobrze je tolerować.

Dlatego kiedy dbasz o swój rytm dobowy, dobrze śpisz, pracujesz nad poprawą wrażliwości na stres i coraz lepiej sobie z nim radzisz, kiedy poprawiasz swoją dietę, żyjesz coraz zdrowiej, to stwarzasz warunki, które mogą Cię wyprowadzić z alergii.

To że dziś alergia rozkłada Cię na łopatki, nie oznacza, że w kolejnych sezonach też tak będzie. Witamina d3, dobre probiotyki, uzupełnienie niedoborów witamin i składników odżywczych, substancje przeciwzapalne, antyoksydanty mają również ogromną moc, która pomaga wychodzić z alergii. Już dziś zrób mały krok. Chociażby dobrze się wyśpij.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: alergie, dieta, dietetyk, trawienie, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up