Regularne zasypianie i wstawanie ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia – zadbaj o swój sen!

Regularny sen

Jestem nocnym Markiem. Ze względów zdrowotnym, taki styl życia jest problematyczny. Z uwagi na stan naszego organizmu, powinno się chodzić spać regularnie wcześnie i tak również się budzić. Niektóre prace naukowe, wykazują, że: mamy indywidualny biorytm. Oznacza to, że genetycznie możemy być bardziej skłonni do zarywania nocy i na odwrót. Mimo wszystko staram się pracować nad swoim snem.

W związku z tym, że często pracuję nocami noszę okulary blokujące niebieskie światło. Część osób twierdzi, że to wymysł. Nie mogę się, z tym zgodzić. Światło niebieskie, które dociera do nas z ekranów, powoduje, że mózg jest cały czas w trybie „dnia”. Nie produkuje wówczas melatoniny w odpowiednich ilościach, ponieważ nie ma takiej możliwości. Mamy stale podwyższany poziom kortyzolu, co wpływa na brak regeneracji mózgu i gorszą jakość snu. Powoduje to ogólne zmęczenie i zakłócenia w gospodarce hormonalnej. Zalecam więc te okulary – szczególnie kobietom z zaburzeniami hormonów, takimi jak: PCOS, endometrioza, przewagi estrogenowe itd. Oraz Panom ze zbyt niskim stężeniem testosteronu. Takie okulary najlepiej zakładać już po zmierzchu. Pracując do około 24 – dzięki nim mam lepszy sen i czuję się bardziej zregenerowana. Okulary są solidnie wykonane. Jest to produkt polskiej firmy. Moje okulary blokują całe spektrum niebieskiego światła. 

Możecie sami zobaczyć na Instagramie eyeshield.pl Jeżeli kogoś interesuje ten produkt, na hasło SANDIET – otrzyma zniżkę. Skoro mowa o śnie, to nawiąże również do mojego nowego suplementu „RestMe”. Jest to specjalna formuła przeznaczona dla poprawy jakości snu. Można go stosować codziennie przez miesiąc lub dwa. Polecam również zakup, do celu stosowania doraźnego, w razie gorszych dni i nieprzespanych nocy. W skład produktu wchodzi: ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego, ziela męczennicy cielistej, witanie ospałą, magnez, chmiel, lteaninę 50 mg i melatoninę 2mg. Sprawdźcie „RestMe” na 4healthlabs – kod: PAULA10.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: sen, zdrowy sen

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up