Siedzisz i nagle opada Ci głowa? To hipoglikemia, dowiedz się jak się postępować gdy Twój organizm odczuwa spadek glukozy

Siedzisz i nagle opada Ci głowa? To hipoglikemia, dowiedz się jak się postępować gdy Twój organizm odczuwa spadek glukozy

Siedzisz i nagle opada Ci głowa? Nawet nie wiesz kiedy zamykają Ci się oczy i odpływasz? Wszystko byś oddała/oddał za poduszkę i kocyk/koc? Już przysypiasz i nagle bach! Przecież jesteś w pracy, o matko a jak ktoś zauważył?

Jedziesz autem i o włos unikasz uderzenia w inne auto, czy drzewo… Bez kolejnej kawy, czegoś słodkiego albo energetyka nie dasz rady. Ładujesz coś na szybko żeby tylko jakoś dociekać. Uff łapiesz trochę energii, po chwili jest lepiej.

Do czasu. Nie mijają 2 godziny i znowu jakoś tak dziwnie się czujesz, kolejny zjazd. Znasz ten scenariusz? To hipoglikemia, czyli stan, kiedy we krwi braknie glukozy na bieżące potrzeby. Organizm w takich chwilach powinien sam regulować sobie jej stężenie we krwi.

Jednak te mechanizmy zawodzą kiedy źle się prowadzimy i wciąż mamy cukrowy roller coaster. Idzie się tego stopniowo pozbyć.

  • Zacznij od lepszego wysypiania się i robienia drzemek w ciągu dnia jeśli tego potrzebujesz.
  • Jedz regularnie, na początek, co około 3 godziny stopniowo wydłużając przerwy.
  • Komponuj posiłki tak, by miały średni lub niski ładunek glikemiczny.
  • Dodawaj do potraw warzywa, owoce żeby zwiększyć ilość przeciwutleniaczy i dobrego błonnika (wydłużysz wchłanianie cukru z posiłku).
  • Dodawaj do potraw cenne tłuszcze, np. oliwa z oliwek, olej lniany, awokado, orzechy, pestki obniżą ładunek glikemiczny posiłku, wydłużą uczucie sytości i spowodnią przyswajanie cukrów z posiłku.
  • Nie obcinaj sobie za bardzo kalorii. Zbytnia redukcja kalorii i zbyt długie przerwy pomiędzy posiłkami będą nasilać odczuwanie przez Ciebie przykrych symptomów hipoglikemii.
  • Unikaj jak ognia wszystkiego, co słodkie w płynie, również soków owocowych. Błyskawicznie się przyswajają i nie dają uczucia sytości. To najszybsza droga do zaliczenia hipki.

Zastosuj te proste rady i poczuj się lepiej łapiąc stabilny zasób glukozy we krwi.


Zainteresował Cię artykuł?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Badania, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dieta, dietetyk, glukoza, hipoglikemia, odżywianie, sen, zdrowie

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up