Talenty dyslektyków – żywa i bogata wyobraźnia

Talenty dyslektyków - żywa i bogata wyobraźnia

Dziś chciałam Wam powiedzieć o czymś, co wpadło mi przypadkiem w ręce. Mianowicie o dysleksji. Dlaczego mnie to interesuje?

Ponieważ Kacper Młynarkiewicz zmaga się z dysleksją. Do dziś u wielu osób w świadomości pozostaje opinia o dyslektykach, jako osobach gorszych, o niższym ilorazie inteligencji etc. Prawda jest zupełnie inna. Z dysleksją zmagało się wiele wybitnych osób, chociażby Albert Einstein, czy Leonardo Da Vinci. Te jednostki osiągnęły wiele, właśnie dzięki zdolnościom, których nie posiadają osoby nieznające tej przypadłości. M.in. ogromnej wyobraźni. Mi jako osobie myślącej logicznie ciężko jest sobie wyobrazić nawet przyszły pokój dziecka. Nigdy nie miałam problemów z ortografią ani czytaniem. Wygrywałam wiele konkursów. Gdy poznałam Kacpra robiącego błąd za błędem – też nie do końca byłam w stanie to zaakceptować. Jednak dzięki temu, że Kacper dużo pracował nad swoim problemem i często mi go wyjaśniał, na drodze naszego związku. Nabrałam zupełnie innego spojrzenia na ten temat.

Okazuje się to bardzo ciekawe. Ten temat dotyczy wielu osób, często uzdolnionych artystycznie, wrażliwych – dlatego uważam, że warto zwiększać świadomość w społeczeństwie odnośnie do dyslektyków i ich niesamowitych możliwości.

Po co komuś ortografia, gdy może zmienić świat swoimi wizjami? Dostałam wiele wzruszających historii po moim story. Przykro mi kochani, że Wasze zdolności były spychane na rzecz ładnego pisma czy bezbłędnej ortografii.


Zainteresował Cię ten temat?

Poszerz swoją wiedzę o wybrane produkty z naszego sklepu – solidna dawka praktycznej wiedzy!

Kategoria: Artykuł, Choroby, Dieta, Zdrowie, Zdrowy styl życia
Tagi: dietetyk, dysleksja, ortografia

Podziel się tym artykułem:

Chcesz więcej darmowej wiedzy?

Obserwuj mnie w social mediach:

Instagram
keyboard_arrow_up